загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Речі, які морально сильні люди не роблять

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Те, чи людина морально сильна, не завжди можна визначити по її діях. Тому що тут головну роль відіграє якраз те, чого вона не робить.

У своїй книзі “13 Things Mentally Strong People Do not Do” Емі Морін пише, що, перш за все, щоб бути сильними, людям потрібно вчитися управляти своїми думками, поведінкою та емоціями.

Тому сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитись із списком речей, яких морально сильні люди, на думку психотерапевта, не роблять.

1. Вони не витрачають час на те, щоб жаліти себе

“Почуття жалості веде до саморуйнування, - пише Морін. - Жаліючи себе, ви не можете жити повноцінним життям”.  

Це даремна трата часу, яка, окрім того, спричиняє негативні емоції і руйнує ваші стосунки.

Вирішення цієї проблеми полягає в тому, щоб “почати цінувати те, що у вас вже є”. Тому скарги потрібно замінити на подяку.

2. Вони не дозволяють комусь брати владу над собою

Сильні люди знають, що самі повинні постояти за себе кожен раз, коли це необхідно.

Якщо інші люди керують вашими діями, то саме вони будуть керувати вашим успіхом та самооцінкою. Важливо стежити за тим, щоб ви йшли тільки за своїми власними цілями, і працювали над ними.

Як приклад, Морін використовує життя Опрі Уїнфрі: вона виросла в бідній родині і в ранньому віці стала жертвою сексуального насильства. Це дало їй сили йти власним життєвим шляхом і не визнавати жодних авторитетів.

3. Вони не ухиляються від змін

Будь-яка зміна включає в себе п’ять етапів: попереднє вивчення, споглядання, підготовка, дія і “технічне обслуговування”.

Дотримання кожного кроку має вирішальне значення. Внесення змін може бути неприємним, але ухилення від них заважає розвитку. 

Чим довше ви чекаєте, тим більше труднощів накопичується у вашому житті, і тим більше шансів, що інші люди переростуть вас

4. Вони не фокусуються на речах, які не можуть контролювати

Приємно тримати все під контролем, але думка про те, що у вас є сила все змінювати, як вам того хочеться, може створювати проблеми.

Намагання тримати все під контролем — це, швидше за все, реакція на занепокоєння.

“Замість того, щоб зосередитися на управлінні своїм рівнем занепокоєння, ви намагаєтесь взяти під контроль власне оточення”, - стверджує психотерапевт.

Однак якщо ви навчитесь не зосереджуватись на тому, що не можете контролювати, то почуватиметесь набагато щасливішими, у житті буде менше місця для стресу, стосунки з іншими людьми покращаться, з’являться нові можливості для досягнення успіху.

5. Вони не намагаються догодити всім

Часто ми оцінюємо себе через призму думок інших людей про нас, і саме це робить нас слабкими.

Морін не рекомендує перейматись через це, тому що в такому випадку ви просто марнуєте час, вами легко маніпулювати і як би вам не хотілось, але догодити всім ви все одно не зможете.

Припиніть думати як зробити так, щоб всім було добре, і ви станете сильнішими та більш впевненими в собі.

6. Вони не бояться ризикувати

Люди часто переоцінюють ступінь фінансових, фізичних, емоційних і соціальних ризиків, або тих, що пов’язані з бізнесом. І в цьому випадку все зводиться до знань.

Відсутність або дефіцит знань завжди змушує переоцінювати ризики і відчувати страх

Щоб проаналізувати ступінь ризику, задайте собі ці запитання:

 • Які потенційні втрати/витрати?
 • Які потенційні вигоди?
 • Що допоможе мені досягнути мети?
 • Чи є альтернативи?
 • Що буде в разі реалізації найкращого з можливих сценаріїв?
 • Що найгірше може статися в разі невдачі?
 • Що ви можете зробити для мінімізації ризиків?
 • Що буде, якщо все піде за найгіршим сценарієм?
 • Як ви будете ставитися до цього рішення, незалежно від успіху або невдачі, через п’ять років?

7. Вони не зациклюються на минулому

Місце минулого в минулому. Ви не в змозі змінити те, що вже відбулося. Однак якщо переймаєтесь через це, то не зможете насолоджуватись теперішнім та планувати майбутнє, а це веде до депресії.

Хоча думки про минуле можуть мати і позитивний результат. Та це можливо лише в тому випадку, коли ви робите висновки з того, що сталось, засвоюєте певні уроки, беручи до уваги факти, а не емоції.

8. Вони не повторюють одні й ті ж помилки знову і знову

Задумайтесь над своїми помилками. Це допоможе вам не повторювати їх знову. З’ясуйте, що було не так, щоб на наступний раз зробити все правильно.

Морально сильні люди вміють брати на себе відповідальність за свої помилки і придумувати план, як уникнути їх в майбутньому.

9. Вони не заздрять успіху інших людей

Зосередження на успіху іншої людини заважає вам працювати над досягненням власного. Навіть якщо ви станете успішними, ви ніколи не будете задоволені, тому що продовжуватимете зосереджуватись на інших людей. 

10. Вони не здаються після першої невдачі

Успіх не приходить відразу, і дуже часто пов’язаний із невдачами. 

От, наприклад, Теодор Гійзель. Перш ніж стати відомим автором Доктором Сьюз, йому довелося змиритися з тим, що його першу книгу відкинули 20 видавців. Тепер же його псевдонім відомий у всьому світі. 

11. Вони не бояться проводити час на самоті

Час, проведений на одинці зі своїми думками, може допомогти вам досягнути успіху

“Зробіть перерву в повсякденному житті, щоб зосередитись на особистому рості”, - радить Емі Морін.

А ще виділяє такі переваги перебування на одинці:

 • це збільшує вашу продуктивність на роботі;
 • час, проведений на самоті, робить вас чуйними;
 • стимулює творчість;
 • корисно для психічного здоров’я;
 • хороший спосіб відпочити.

12. Вони не вважають, що світ щось винен їм

Легко злитись на світ після невдач або відсутності успіху, але суть в тому, що ніхто нікому нічого не винен. Все потрібно здобувати власною працею.

“Життя не означає “справедливість” - пише Морін.

Якщо хтось щасливіший чи успішніший ніж ви, — зрозумійте, таке життя. Постарайтесь прийняти критику, визнати свої недоліки. Порівняння себе з кимось приведе вас до розчарування.

13. Вони не сподіваються на негайні результати

Якщо ви хочете повністю розкрити власний потенціал, то повинні зрозуміти, що успіху не добиваються миттєво

Морально слабкі люди часто нетерплячі. Вони переоцінюють свої здібності і не хочуть зрозуміти те, що на зміни потрібний час, тому надіються на негайний результат.

Отож, зосереджуйтесь на досягненні результату і невпинно працюйте над цим. Можливо так станеться, що вас спіткає невдача, але якщо ви будете оцінювати картину цілісно, то обов’язково досягнете успіху.

 

Джерело:
До списку новин