загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Ваше фінансове становище у період карантину

На 96-му році життя померла легендарна гуцулка Теодозія Плитка-Сорохан. ФОТО

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У Криворівні померла Теодозія Плитка-Сорохан, яка за життя стала живою легендою Гуцульщини. Смерть забрала її у віці 95 років.

 Життя жінки було нелегким. Вона перебула і колимські концтабори, і арешти, і заслання в Сибір. Однак, поверталася у своє рідне село на Верховинщині і продовжувала жити, пишуть ”Вікна”.

Теодозія Плитка-Сорохан є авторкою трьох книг: “Криворівське розмаїття” (2005 р.), “Від Черемоша до Колими” (2006 р.) та “На струнах душі і серця” (2009 р.).


«Господи, яке життя в мене було бідне, ніхто такого певно не зазнав від самого дитинства. Жила як нелюд усе дитинство і всі роки. Вже всі мої ровесники і знайомі на тому світі. А мені дає Господь ще роки», — зауважувала гуцулка ще кілька років тому в інтерв’ю “Радіо Свобода”. На той час вона вже хворіла і майже не піднімалася з ліжка.

”Майже увесь час жінка уже лежить, каже, обмаль сил і докучають болячки, чекає у постійній молитві на відхід у вічний світ. Щонеділі по радіо слухає літургію з Ватикану і сама причащається. В останню путь приготувала усе, щоб не завдавати нікому клопотів. У коморі – домовина і хрест. Навіть не вірилось, що людина не лише підніметься з ліжка, але й ще щиро порозмовляє, щось порадить, а насамкінець прочитає вірші українською і польською, заспіває і заграє на гітарі та сопілці”, — йшлося у публікації.

Вона ніколи нікому не бажала зла. Бо мала свою особисту заповідь — жити з Богом у душі, чинити так, щоб не осудив Господь, а не люди, бо вони різні. Розповідь про своє життя і непросту долю виклала у співанках і віршах на сторінках двох книжечок – «Криворівненське розмаїття» і «Від Черемоша до Колими», видані за пенсію.

Жінка завжди сподівалася, що до хати прийде хтось із людей і навчиться у неї співати і писати співанок, але уже спокійна, що бодай одна гуцулка перейняла у неї майстерність вишивання. Саме культура і віра дають людям свободу, переконувала літня жінка. А гори і ліс вважає найкращими лікарями для очищення душі і встановлення внутрішньої гармонії.

Учора легендарної жінки не стало.

“Криворівня..Ця людина була при житті Святою. Сьогодні її не стало. Погукала отця Івана, попросила причастя. Причастилась та за хвилин 15 і пішла в інший Світ. Не стало Теодозії Плитки на 96 році”, — пише у соцмережі Facebook Юрій Фоменко.

”Сумна звістка з Криворівні. Неодному сказала “дитинко” ... Злітайтеся тепер ,Одосіїні діти, провести молитвами і піснями як Одосійка це любила...Страдницю, “грішну Дозю з Криворівні”, — повідомляє Оксана Рибарук.

ФОТО Юрія Рильчука

 

 

Джерело:
До списку новин