загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

15 рослин, що володіють захисними магічними властивостями

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Загальновідома споконвічна любов нашого народу до рослин та дерев. Первісна релігія наших предків - язичників грунтувалася на шанобливому, побожному ставленні до наших зелених друзів. Наприклад, не тільки окремі породи дерев, але й цілі гаї до впровадження християнства вважалися священними.

Міфологічні вірування пов'язані з багатьма рослинами. їм приписувалась тотемна сила, котра здатна чути людський голос, а відповідно й виконувати магічну дію.

Сьогодні ці вірування збереглися у дещо спрощеному вигляді. Людина вже не боїться ходити до лісу, не завжди дотримується правил та обрядів.

Але все одно певні рослини зберегли своє міфологічне значення.

Фахівці впевнені, що використовуючи народний досвід та мудрість, можна вберегтися від негативу навколишнього світу і отримати впевненість та затишок у житті. Ось вони, квіти-помічники, у магічну силу яких вірили наші предки:

1. Барвінок

Це символ радісної життєвої сили, вічності усталеного буття, емблема викривальних сил. На Україні вельми шанували цю рослину за її красу та морозостійкість, — протягом усіє зими тендітні листочки нагадують про вічну молодість. Відтак барвінок традиційно символізує дівочу красу й палке кохання:

Ця рослина завжди уособлювала світлі, добрі почуття та віддану любов. Вона здатна захистити рід від прокляття, зміцнити, нейтралізувати приворот. Барвінок обов’язково входив в перелік квітів, які впліталися дівчатами у вінкі на Івана Купала.

Ця квітка прикрашала коровай, з її листочків виготовляли обрядові квіти для дружок. У весільному ритуалі вічнозелене зілля символізувало вірне кохання, чистоту шлюбу, незрадливість у подружньому житті.

2. Акація

Володіє здатністю ділитися своєю доброю енергетикою. Ця щедра рослина є донором. Ставлячи в домівках гілочки цього дерева, можна отримувати невичерпний потік потужної енергії. За допомогою акації в давнину лікували безпліддя, як жіноче, так і чоловіче.

3. Калина

Символ усіх наречених та міцної жіночої дружби. Сама по собі калина – це потужний оберіг від будь-яких чарів і злих сил. Недарма цей чагарник садили на подвір’ї кожної української  хати. У давнину калиновим настоєм кропили стежки, якими ходили закохані, щоб їхні палкі почуття ніколи не згасали.

4. Папороть

Це справжній «цар» лісових рослин. Папороть володіє здатністю виконувати найзаповітніші бажання. Кожного року, в Купальську ніч, найвідчайдушніші сміливці шукали в лісі чарівну квітку папороті, щоб здійснити свої найзаповітніші мрії та стати улюбленцем долі.Та, на жаль, папороть не цвіте. Зате існувала думка, що листя засушеної, подрібненої папороті оберігає від поганого погляду, приносить удачу й захищає здоров'я, тому його завжди носили в торбинці з собою.

5. Хміль

Важливий атрибут, який використовується перед вінчанням молодих. Адже хміль – уособлення родючості та багатства. Перед походом в храм, мати нареченої обсипала молодят хмелем, щоб у родина жила в достатку та мала багато здорових діточок.

6. Дуб

Наділяє могутністю та силою. Однак свою магічну силу він дарує лише гідним та щирим людям. А тим, хто проявляє легкодухість, навпаки, псує життя. Це дерево здатне захистити мандрівників. Тому з собою в дорогу обов’язково брали жолудь або шматок дубової кори і завжди носили при собі. Це оберігало подорожуючого від пограбувань та розбійників і приносило удачу.

7. Береза

Це дерево здатне заряджати позитивною енергією та оптимізмом. Воно вважається символом краси, ніжності й жіночності. Допомагає знедоленим і хворим людям. У давнину саме з берези робили колиски для немовлят.

8. Кріп

 Кріп сушили, подрібнювали, клали в мішечок з тканини та вішали над вхідними дверима. Завдяки такому оберегу ніхто зі злим наміром та лихими думками не міг переступити поріг того дому. Для захисту дітей від «злого ока» матері зашивали кріп в одяг дітям.

9. М'ята

Сильний оберіг від злих духів. З неї складали букети та  розставляли їх по будинку. А ще ця рослина привертає в будинок успіх і багатство. Дуже часто м'ята використовувалася для здійснення «світлих» ритуалів. Її носили в гаманцях, нею натирали стіни схованок, де зберігалися цінності та гроші, щоб вони стали непомітними.

10. Звіробій

Корінь цієї рослини захищає від ворогів. Його використовували і для магічних обрядів,щоб привернути кохання. Дівчата, які бажали швидше вийти заміж, носили невеликий шматочок корінця звіробою з собою.

11. Цибуля 

Також символізувала захист від різних видів чарів. За допомогою цибульного відвару очищували житло від зла, яке йшло від заздрісників. А ще Цибулини розрізали навпіл та розкладали на ніч по кутках усієї хати, цей ритуал прибирав з оселі усе недобре та зле. Вранці їх викидали, не торкаючись голими руками.

Господині ніколи не викидали цибульне лушпиння, оскільки вірили, що таким чином здоров'я та удача покинуть їх сім'ю. Лушпиння слід було неодмінно спалювати.

12. Часник

Ще один потужний оберіг. З часника часто плели в'язанки і розвішували по оселі. Це захищало домівку від заздрісників та гостей зі злими думками. Напередодні весілля нареченим часто вплітали часникове «пір'я» у весільну зачіску. А парубки розкладали зубчики часнику по кишенях. Вважалося, що це принесе в майбутню сім'ю щастя та багатство.

13. Кропива

Наші предки, як відомо, не мали ніяких особливих лікарських препаратів для лікування хвороб, тому всі користувалися тим, що дарує матінка-природа. Одним з таких дарів вважалася кропива. Селяни вірили в те, що пекуча трава лікувала від безлічі хвороб. Але після 11 липня вона втрачала свої цілющі властивості, тому, народ збирав листя рослини, з якого готувалися борщі, салати, кропив'яні пиріжки і багато іншого.

Крім цих якостей, кропиву використовували і в побуті. З тканини, витканій зі стебел цієї рослини, селяни шили мішки, міцні вітрила, кулі, і навіть одяг.

Кропиву шанували і за її містичні властивості. Згідно зі звичаєм, прийнято спалювати її насіння, розвіюючи дим по всьому будинку. В результаті цієї традиції, нікому не був страшний пристріт. Також гарним оберегом вважався вивішений кущ на дверях і вікнах будинку.

 14. Мак

Мак з давніх-давен був символом безмежності зоряного світу, Сонця, зорі; плодючості, заспокоєння, неосяжності життя.

Хоч і кажуть, що «сім років мак не родив і голодуне було», а все ж у нашого народу до цієї рослини особлива повага. Його плоди використовували для приготування різноманітних страв, особливо печива. Чого варті лише славетні українські маківки з медом — найулюбленіша їжа дітвори й дорослих!

Важливу роль відігравав мак в обрядових дійствах. Щороку на Маковія кожна господиня вважала за непорушний обов'язок посвятити макові голівки в церкві. Ці зерна вважалися відворотом від нечистої сили — чортів, відьом, упирів. У багатьох родинах напередодні свят (Різдва, Нового року, Трійці та ін.), аби убезпечитися від нечистих, обсівали маком подвір'я, хату, господарські будівлі. Вважалося, що нечиста сила не зможе проникнути до оселі, доки не визбирає всі зернятка. А доки вона шукатиме їх, проспівають півні, з погуком яких нечисть щезне.

За допомогою макових зерен викликали дощ. У замовляннях досить часто використовують мак. Маківка втілювала безконечник, який не має ні кінця, ні початку. Бо перелічити, а тим паче визбирати розсипаний мак практично неможливо, бо — «скільки зірок у небі, стільки маку в маківці». Особливо сильним оберегом  вважався є мак-самосів, його ніколи не знищували.

15. Конюшина

Ця рослина володіє могутнью силою, яка здатна захистити людину від будь-якої недуги. Найблаготворніший вплив конюшина чинила на людей, хворих «душею», тобто тих, хто мавз розлади психіки.

Також квітка дарує красу, молодість і довголіття. Її листочки висушували, загортали в носовичок і носили в кишені. А в день літнього Сонцестояння висушені листочки конюшини використовували для розпалювання багаття і тому, хто це робив вона дарувала швидку зустріч з другою половинкою.

Крім того, слід сказати про те, що знання сутності цих рослин необхідно для того, щоб краше пізнати свої корені. Людина, котра не обізнана з етнічною своєрідністю власного народу, не осягнула духовного набутку попередніх поколінь, уподібнюється до перекотиполя. Тож не забуваймо про давні вірування наших предків і спробуймо втамувати в колодязі народної мудрості свою спрагу до духовності.

Джерело:
До списку новин