загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Сьогодні – день осіннього рівнодення

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

День осіннього рівнодення 2017 припадає на 22 вересня. В цю добу тривалість дня і ночі однакові. З цим астрономічним явищем пов’язано багато стародавніх звичаїв і традицій.

День осіннього рівнодення означає, що літо, на жаль, закінчилося, і зима починає набирати силу. Крім того, це значна астрономічна подія. У період осіннього рівнодення день і ніч стають рівними за тривалістю.

З настанням осіннього рівнодення, світловий день скорочується, а ночі навпаки стають довшими. З цього дня починається друге бабине літо. У народі цю пору називають "золота осінь", яка триває аж до 14 жовтня. У цей час починається осінній листопад, а перелітні птахи відлітають на південь. 

У день осіннього рівнодення Сонце перетинає небесний екватор і переходить з північної півкулі в південну. Цього дня земна вісь займе вертикальне положення щодо Сонця, тривалість дня і ночі на всій Землі буде однаковою і дорівнюватиме 12 годинам. У день рівнодення Сонце сходить майже точно на сході і заходить майже точно на заході. Вересневе рівнодення є початком астрономічної осені в північній півкулі. Від завтра ніч буде довшою, ніж день – аж до наступного рівнодення, весняного.

Але казати, що день і ніч в День осіннього рівнодення абсолютно однакові за тривалість – не зовсім вірно. Цього дня Сонце перебуває довше над Землею завдяки ефекту атмосферної рефракції, тому світлий час доби на кілька хвилин довший за темний. Відбувається це тому, що рівнодення математично вираховується по центру сонячного диска, а різниця між моментами сходу і заходу визначається за верхньою точкою світила.

Починаючи з дня осіннього рівнодення, в північній півкулі день буде стрімко зменшуватися, а ніч так само невблаганно зростати. І триватиме це до середини грудня, тобто зимового сонцестояння. У південній же півкулі, навпаки, з дня осіннього рівнодення настає астрономічна весна.

Традиції осіннього рівнодення

Наші пращури приділяли підвищену увагу цьому дню. Силу набирали ритуали, спрямовані на залучення удачі і багатства. А цілющі трави в цей день мали особливі властивості, тому ними намагалися запастися на весь рік.

З біоенергетичної точки зору саме осіннє рівнодення дозволяє нам запастися життєвими силами на зиму. 

У давнину в День осіннього рівнодення проводили свято врожаю і гуляння, тим самим дякували природі за дари перед холодною зимою.

Раніше вірили, що в цей день вода до світанку володіє особливими якостями і жінка, яка вмиється до світанку цією водою до старості буде красунею. А якщо облити водою дитину на порозі оселі, то вона буде здоровою весь рік.

Цікавим обрядом очищення було спалювання старих непотрібних речей, так як люди вірили, разом із ними згорять нещастя попереднього року.

Донині вважається, що день рівнодення – це найкращий час для підбиття підсумків. Сучасні шанувальники свята в цей день вірять у необхідність вітати схід і захід, починати в цей день нове і позбавлятися від старого.

Осіннє рівнодення: прикмети

У день осіннього рівнодення починається друга половина бабиного літа і, за народними прикметами, яка погода буде в цей день, такою буде й осінь.

У цей період стежили за врожаєм горобини – якщо він багатий, то осінь буде дощовою, а зима – холодною.

Якщо на горобині і березі з’явилося жовте листя, то зима почнеться з ранніх заморозків і буде холодною.

Багатий урожай жолудів обіцяє багато снігу на Різдво.

Тепла і суха погода в цей день обіцяє м’яку зиму.

Якщо в день осіннього рівнодення відлітають журавлі та інші птахи – чекайте суворої зими.

Якщо у вересні спостерігаються грози, то осінь буде теплою.

Осіннє рівнодення: що треба зробити

Подякуйте за все хороше, що у вас було в цьому році, за те, чого ви зуміли досягти, за всі позитивні моменти і радості, які надавали вам впевненості і сил для руху вперед. Навіть якщо вам довелося зіткнутися з труднощами, труднощі – цінний досвід, без якого неможливо побудувати світле майбутнє. Подякуйте всім, хто надавав допомогу, підтримував порадою, теплими словами. А тих, хто заподіяв вам біль – пробачте і відпустіть, а разом з ними відпустіть всі свої образи.

Спечіть пиріг благополуччя. Для того, щоб наступний рік був багатим на врожай, приніс вам багато радості, любов і здоров’я у день осіннього рівнодення – спечіть пиріг. Це буде символізувати ваш достаток, благополуччя, любов і сімейне життя. Пиріг з капустою – символ грошової удачі, стабільних доходів в наступному році, пиріг з м’ясом символізуватиме успіх в кар’єрі, вдале рішення ділових питань, а пиріг з ягодами – сімейне благополуччя.

Залучайте любов. На осіннє рівнодення здійснюють ритуал, який допоможе в майбутньому році знайти любов. Ритуал полягає у створенні пари. Це означає, що якщо у вас є якийсь особистий предмет, потрібно придбати йому пару, тобто предмет для свого майбутнього обранця. Це може бути ще одна подушка, зубна щітка, рушник тощо. 

У багатьох народів у різні часи весняне рівнодення було початком Нового року. Цей момент слугує відліком для важливих подій у різних релігіях, зокрема в іудаїзмі (Песах), християнстві (обчислення дати Великодня), ісламі (Навруз) тощо. У слов'ян під час осіннього рівнодення відзначали Весілля Свічки.

 

Джерело:
До списку новин