загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсійна реформа в Україні: названі два варіанти розвитку подій

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У понеділок, 2 жовтня відбудеться зустріч голів парламентських фракцій з керівництвом Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також представниками Кабміну, на якій буде вироблено остаточний варіант пенсійної реформи для подачі на друге читання.

Про це повідомив заступник голови фракції Блоку Юлії Тимошенко Сергій Соболєв.

«На понеділок призначена чергова зустріч голів фракції з урядом і комітетом, де ми обговоримо остаточний текст і остаточний варіант, який буде внесений у зал. Тому що на сьогоднішній день так і не зрозуміло, який варіант законопроекту буде в другому читанні. Наша фракція внесла цілий ряд поправок, із якими погодилися і уряд і комітет. Але зараз ми чуємо, що умова МВФ - прийняти в другому читанні той варіант, який був розглянутий в першому», - розповів Сергій Соболєв.

За його словами, принциповими для фракції є питання індексації пенсій, коефіцієнта, який застосовується при нарахуванні пенсій, розрахунку пенсійного страхового стажу. «Ми свої поправки внесли. Подивимося в понеділок: якщо поправки будуть враховані - це одна історія. Якщо ні - навряд чи фракція підтримає законопроект», - сказав народний депутат.

Раніше директор СБ по Україні, Білорусі і Молдові Сату Кахконен заявила, що законопроект №6614, підготовлений до другого читання і враховує поправки парламентаріїв «був змінений так, що викликає значне побоювання як у СБ, так і в МВФ». Відповідні побоювання Всесвітній банк і Міжнародний валютний фонд висловили в спільному листі, направленому уряду України, - повідомила Кахконен.

У свою чергу на необхідності затвердження реформи в варіанті, опрацьованому з МВФ і СБ наголосив також заступник голови департаменту комунікацій МВФ Вільям Мюррей. Виступаючи на брифінгу в Вашингтоні Мюррей закликав український уряд та Верховну Раду «забезпечити відповідність прийнятого пенсійного закону цілям реформи, які були опрацьовані з МВФ і Світовим банком».

При цьому реакція української влади на вимоги міжнародних донорів залишається невідомою.

Нагадаємо, що Верховна Рада прийняла законопроект №6614 за основу 13 липня. Пенсійна реформа, складовою якої є т.зв. «осучаснення пенсій» передбача, зокрема, перерахунок пенсій з 1 жовтня з використанням єдиного показника середньої зарплати, для призначення пенсій в розмірі 3 764,4 грн. Це, в свою чергу, означає збільшення пенсій для значного числа пенсіонерів.

Пенсійна реформа не передбачає підвищення пенсійного віку, однак пов'язує отримання пенсій із наявністю певного стажу роботи.

 

До списку новин