загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

ДЕ ГРОШІ: як повернути вклади з банку, що лопнув?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Ви зберігали заощадження в, здавалося б, надійному банку, і раптом в один «прекрасний» день у нього відібрали ліцензію? Не переживайте – повернути гроші можна. У будь-якому разі, теоретично.

ЩО ГОВОРИТЬ ЗАКОН? На варті грошей вкладників банків стоїть спеціальна установа – Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Його учасниками є всі українські банки, крім державного «Ощадбанку». Якщо банк оголошений банкрутом, Фонд гарантує кожному вкладнику відшкодування коштів в розмірі вкладу, включаючи відсотки.

Це стосується і вкладів в іноземній валюті – в такому випадку гроші повернуть в гривнях за офіційним курсом на той день, коли банк був визнаний неплатоспроможним.

До речі, закон враховує і ситуацію, коли банк виступає лише в ролі повіреного, а гроші розміщуються на рахунках третіх осіб (так було у випадку з банком «Михайлівський»). Позики або вклади в небанківські фінустанови через повірений банк прирівнюються до вкладів в сам банк, а значить, теж відшкодовуються.

«АЛЕ», І НЕ ОДНЕ. Втім, не все так безхмарно. У самому Фонді гарантування вкладів запевняють, що в середньому держава відшкодовує близько 98% коштів вкладників. А значить, є, нехай і невеликий, але цілком реальний, шанс потрапити в «нещасливі» 2%. Крім того, Фонд повертає кошти тільки на суму не більше 200 тис. гривень. Якщо сума на вашому рахунку велика – спробувати повернути її можна тільки після ліквідації банку.

КРАЩЕ ПЕРЕПИЛЬНУВАТИ. Щоб неприємні новини не застигли вас зненацька, бажано подумати про майбутнє заздалегідь. Відкриваючи депозит, ознайомтеся з усіма варіантами договорів. Вибирайте ті умови, які дають можливість достроково розірвати договір з банком. Це важливо, тому що найкращий варіант – забрати свої гроші ще до того, як банк буде визнаний банкрутом.

ПОКИ ГРІМ НЕ ВДАРИВ. Як дізнатися, що у вашого банку почалися проблеми? Про це можуть свідчити численні «симптоми». Наприклад, вводяться якісь обмеження або ліміти, починаються перебої з платежами, або назва банку починає надто часто з’являтися в новинах. Ці тривожні сигнали говорять про те, що з банком краще розпрощатися. Часто проблемний банк вводить обмеження на видачу готівки. У більшості випадків у клієнтів залишається можливість знімати певну суму щодоби. Цією можливістю варто скористатися. Нарешті, якщо банк взагалі відмовляється видавати гроші на руки, можете перевести їх на картку. Ну, а гроші з картки можна перевести в готівку через банкомат іншого банку або розрахуватися ними при покупці.

ЦЕ ТИМЧАСОВО. Коли банк стає неплатоспроможним, призначається тимчасова адміністрація. Після цього газети «Урядовий кур’єр» і «Голос України», а також офіційний сайт Фонду гарантування вкладів опублікують повідомлення про початок виплат. У цьому ж повідомленні повинно бути вказано, який саме банк буде повертати депозити вкладникам. Щоб отримати компенсацію, потрібно звернутися до відділення цього банку і написати заяву (зразок можна отримати в самому банку). З собою треба взяти паспорт, ідентифікаційний код і депозитний договір.

НЕ ВСЕ І НЕ ВСІМ. До речі, поки діє тимчасова адміністрація, відшкодовуються вклади тільки тим, у кого:

– закінчився термін дії депозитного договору;

– відкритий діючий картковий рахунок.

Якщо ви не потрапляєте в ці категорії або хочете повернути гроші понад гарантованих 200 тис. гривень – доведеться чекати остаточної ліквідації банку.

ЛІКВІДАЦІЯ. Уважно стежте за публікаціями в «Урядовому кур’єрі» і «Голосі України» і не пропустіть публікацію про ліквідацію вашого банку. З цього моменту у вас є 30 днів, щоб подати до Фонду гарантування вкладів заяву про кредиторські вимоги до банку. Ті, хто не вкладеться в термін, зі своїми грошима можуть попрощатися: всі вимоги до банку будуть автоматично вважатися погашеними.

УСЕ НА ПРОДАЖ. Скажемо відразу: процес повернення коштів може затягнутися надовго. Справа в тому, що вимоги вкладників задовольняються за рахунок коштів, отриманих від продажу майна банку. Це можуть бути будівлі і приміщення, автомобілі, комп’ютери і навіть меблі. Але і це ще не все. Виплати здійснюються в порядку черги. Спочатку потрібно компенсувати витрати ліквідатора банку. Потім – виплатити зарплату працівникам банку. І тільки після цього починають повертати борги вкладникам.

 

Джерело:
До списку новин