загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як врятуватися від холоду в квартирі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Експерти розповіли, як зробити ледь теплі батареї гарячими і заощадити.

Опалювальний сезон офіційно триває вже кілька тижнів, але деякі українці цього навіть не відчули: в квартирах досі холодно. Хтось скаржиться на холодні батареї, у інших вони ледве-ледве жевріють. Люди лають жеки, постачальників. Насправді є близько 30 можливих причин холоду в квартирі. Ми вибрали п'ять найпоширеніших з них.

Основні причини

Дуже часто буває так, що в одному і тому ж будинку внизу тепло, а вгорі холодно.

"Причина отсутствия тепла номер один – завоздушивание батареи, – уверен Андрей Никончук, глава ассоциации ОСМД. – Если в межотопительный период было вмешательство в систему отопления, это переустановка батарей, ремонт батарей, оно подразумевает спуск воды, чтобы осушить все. Когда вмешательство происходит, появляется воздушная пробка. Когда пускают воду, эта пробка подпирает, как правило, сверху, на верхних этажах, и если ее не спустить, теплообмен не осуществляется. Я живу в 5-этажной хрущевке, второй год подряд такая ситуация, потому что люди этажами ниже ставили батареи. Пришлось вызывать сантехника, он стравил воздух за 20 минут,
и батареи стали теплыми".

Іноді вода просто не може дістатися до високих поверхів.

"У нас в під'їзді один стояк гріє, той, що ближче до теплопункту, гріється добре, а другий, нагорі, зовсім холодний. Виявилося, вся справа в насосі, його потужності не вистачало, довелося замінити", – розповідає житель столичного Академмістечка Андрій.

"Не дивлячись на те, що у нас централізоване опалення, - підтверджує Никончук, - загальної системи немає, потрібен індивідуальний огляд. Може бути таке, що теплоціркуляція просто не здійснюється, банально не вистачає тиску, щоб підняти воду наверх".

Ще одна проблема - це засмічені батареї. У міжопалювальний період їх, як правило, промивають спеціальним розчином, який прибирає іржу. Звичайно, в опаленні використовується спеціально підготовлена вода, яку можна пити і нею не можна митися, оскільки туди додані компоненти проти іржі, але вона все-таки з'являється.

"Если промывки нет, ржавчина появляется интенсивнее, накладывается друг на друга, отслаивается, уменьшается просвет, а значит, и количество теплоносителя – воды – и контактная площадь", – объясняет эксперт.

Ще однією причиною можуть бути протікання. Наприклад, витік води з засувки (величезний вхідний вентиль). Це, втім, уже аварія - засувку потрібно міняти. І не тільки тому, що це гігантська втрата теплоносія, а й щоб волога із затопленого погреба не пробралася на верхні поверхи.

Ну і, нарешті, недогрів. Це коли температура теплоносія, який подається на будинок, не відповідає показникам. Однією з причин такого може стати підмішування. Бойлери в теплопунктах нагрівають і технічну воду для опалення, і звичайну гарячу. Якщо вони старі, труби теж іржавіють, трапляються протікання.

"Потом по счетчикам фиксируется потеря воды на отопление, а горячей воды для мытья становится больше, – говорит Никончук. – И если сделать анализ, он покажет, что в воде для бытовых нужд есть технический компонент, который туда подмешался".

Втім, це лише одна з можливих причин недоопалення.

"В центральном теплопункте, который распределяет теплоноситель сразу по 4-6 зданиям, могут быть испорчены насосы, которые обеспечивают давление в системе, – перечисляет директор ДТЭК ЭСКО Евгений Бушма. – Либо велики потери тепла в магистральных трубопроводах. Либо где-то на пути теплопровода произошла авария с утечкой теплоносителя. Чтобы не платить за непоставленное в дом тепло, необходимо установить общедомовые теплосчетчики. Если в здании горизонтальная система отопления, имеет смысл установить в квартирах индивидуальные счетчики тепла".

Що робити

Потрібно викликати фахівця теплопостачальної організації та скласти акт про вимір температурного режиму в квартирі. Якщо домовитися про перевірку не вдалося, фахівці радять покликати одного-двох споживачів, які поставлять підпис разом з вами на акті виміру.

"Он будет иметь такую же юридическую силу, – подчеркивает Никончук. – Дальше вы пишете жалобу с просьбой осуществить перерасчет выставленного счета за недогрев и просите предпринять комплекс мероприятий, чтобы у вас все-таки было тепло".

Далі фахівці будуть розбиратися в причинах. Холодно може бути з об'єктивних причин, перерахованих вище. Або ж було спеціальне втручання.

"Что могут сделать ваши же соседи? Вывести батарею на балкон. Это увеличит потребление теплоносителя и понизит общий параметр по дому. У нас в Киеве много ситуаций, когда кто-то строит мансарды, отапливает их, и никто об этом не знает, – приводит пример Никончук. – Теплые полы. Человек за это не платит, он врезался в батарею, взял вход и выход горячей воды. И получается, что у него в квартире не одна батарея, а двадцать одна".

Інші причини

Трапляється, що батареї гріють добре, але в будинку все одно холодно. Тоді проблема в самій будівлі.

"Советские здания строились по дешевым технологиям и возводились очень быстро, тогда не думали об энергоэффективности и дополнительном утеплении, – говорит Евгений Бушма. – Потому в таких домах большие теплопотери. А можно экономить до 70% тепла, если их утеплить по "правилу непрерывной линии" – стены, чердак, крышу, цоколь. Лоскутное же утепление отдельных квартир может привести к появлению плесени и грибка внутри помещения и вредить конструкции здания".

Крім того, радить експерт з енергоефективності, причина може критися в старих або неправильно встановлених вікнах, тому варто ретельно утеплювати щілини по периметру і регулювати гумки ущільнювача.

"В целом советуем не делать поспешных выводов о причинах холода, а обратиться к профессиональному энергоаудитору для всестороннего исследования ситуации, – считает Бушма. – Он не только выявит причины холода, но и поможет определить, сколько можно сэкономить на отоплении, какие мероприятия необходимо провести, сколько они будут стоить, когда окупятся и за счет каких средств".

На проект

Непоганий спосіб заощадити і зробити свій будинок тепліше є у жителів Києва. З 1 листопада по 22 грудня КМДА приймає заявки на конкурс енергоефективних проектів за програмою "70/30". Це означає, що 70% вартості заходів для багатоквартирного будинку профінансує міський бюджет, а 30% лягає або на плечі мешканців, або можна залучити енергосервісну компанію (ЕСКО), яка не тільки вкладе гроші в термомодернізацію будівлі, а й виконає заходи під ключ. Економія грошей на опаленні при виконанні всіх рад енергоаудитора може скласти дві третини від платіжки. Для того, щоб брати участь в конкурсі, варто провести аудит і подати заявку в КМДА.

 

Джерело:
До списку новин