загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсійні новації: перерахунок грошей, яких немає

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В уряді ініціюють збільшення ролі стажу при нарахуванні пенсії для тих, у кого за плечима довгий трудовий шлях, та обіцяють їм гідні виплати. Як і коли це може статися?

Пропрацювали 40 років, але отримали 200 гривень надбавки до пенсії після пенсійної реформи? Звична для багатьох українських пенсіонерів ситуація. Нині в уряді ініціюють збільшення ролі стажу при нарахуванні пенсії для тих, хто довго і тяжко працював, але отримував малу зарплату, та обіцяють їм гідну пенсію. Для цього доручили Міністерству соціальної політики підготувати необхідні законодавчі зміни.   

"Радянські" пенсії в сучасній Україні

Пенсійну реформу в Україні провели майже півроку тому - у жовтні 2017. Відтоді для кожного українця пенсія розраховується за єдиною формулою, головними елементами якої є трудовий стаж і розмір заробітку, з якого сплачено страхові внески. Збільшені пенсії, як звітують в уряді, отримали понад 10 мільйонів пенсіонерів.

Проте, судячи з розповідей українців у соцмережах, підвищення в багатьох випадках виявилося не настільки глобальним. Чимало пенсіонерів отримали мінімальну надбавку, хоча і мали великий трудовий стаж. Як пояснюють у Міністерстві соцполітики, так сталося через те, що перед виходом на заслужений відпочинок ці люди отримували низькі зарплати. "Сама пенсійна реформа - це дзеркало, і це дзеркало відобразило соціально-економічні реалії, в яких жили й працювали люди, тобто, реалії Радянського Союзу. - заявив чільник відомства Андрій Рева. - Ці реалії, на жаль, не були справедливими і люди, які довго працювали й отримували маленьку заробітну плату, на виході отримали маленьку пенсію".

За словами урядовця, йдеться, про майже 3 мільйони пенсіонерів - колгоспників, санітарок, працівників дошкільних навчальних закладів та "інших трударів, які не покладаючи рук працювали на благо суспільства і держави".

Нові пенсії у новому році

Для України це дійсно проблема, адже є випадки, коли людина не працювала жодного дня, однак отримує стільки ж, скільки й ті, хто працював 40-45 років, особливо в селах, і мав невелику зарплатню, констатує в розмові з DW фінансист Тарас Козак. Він - координатор громадянської платформи "Нова країна", яка має на меті розробку стратегії та втілення реформ в Україні.

Як саме уряд вирішуватиме цю проблему, за словами Козака, поки неясно. Однак експерт сумнівається, що пенсії підвищать вже цього року, адже коштів на це в бюджеті немає. "Оскільки наступний рік передвиборний, такі ініціативи у нас завжди схвально сприймаються депутатами, я думаю, вони це затвердять. Тож вже з нового року найбідніші пенсіонери, але ті, які працювали дуже довго, будуть отримувати підвищену пенсію", - прогнозує Козак.

Де взяти гроші?

Намагання уряду вирішити не враховані раніше проблеми - це цілком нормально, зазначає заступник голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Павло Кухта. Однак попереджає - усі ці зміни мають впроваджуватися в межах наявного фінансового ресурсу: "Проблема в тому, що у людей з довгим стажем дійсно виникає певна диспропорція через зміну коефіцієнту з одного боку. Але з іншого боку є жорстке бюджетне обмеження, обмеження наявних ресурсів, і воно не може бути перевищеним".

Усі неспрогнозовані у бюджеті підвищення пенсій тягнуть підвищення податків, або друк грошей, зазначає економістка Галина Третьякова. І те, і те, за її словами, є неприйнятним у поточних рівнях навантаження на економіку, адже на цьому тлі знижується економічне зростання. "При одночасному проведенні ще й медреформи, та закріпленні відсотків витрат держбюджету на оборону та освіту, ми таке навантаження не витримуємо", - зазначає Третьякова. 

На її думку, лише солідарний рівень, коли нинішнє працездатне населення підтримує попереднє, не взмозі дати українцям високі пенсії. Забезпечити гідну старість, за словами експертки, можна завдяки накопичувальному рівню, який передбачає створення особистих накопичувальних рахунків і мав би запрацювати з 1 січня 2019 року. Поступово збільшити реальні пенсії, на переконання Третьякової, можна також через підвищення пенсійного віку. Водночас, ідеї урядовців стосовно поповнення Пенсійного фонду за рахунок виведення економіки з "тіні" та збільшення ставки Єдиного соціального внеску вона вважає далекими від реальності. 

Ольга Войтович

 

Джерело:
До списку новин