загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Експерт розповів, чому в Україні затягували з підвищенням пенсій військовим

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні більше року обіцяли підняти пенсії військовим.

3 жовтня Верховна Рада прийняла пенсійну реформу, завдяки якій багатьом пенсіонерам збільшили виплати. Але, все це не торкнулося силовиків і військових, тому що їх пенсії нараховуються за спеціальними законами.

Зараз планується провести перерахунок для 498 тис. військових пенсіонерів, а саме підвищення пройде в три етапи:
• перший етап стартує заднім числом, з січня 2018 р очікується, що пенсії зростуть в середньому на 1500 тис. грн.
• другий етап запланований на 1 січня 2019 р завдяки йому додасться близько 750 грн.
• третій етап розпочнеться 1 січня 2020 р і пенсії зростуть в середньому ще на 750 грн.

В уряді зазначають, що завдяки такому рішенню, виплати військовослужбовцям виростуть як мінімум в два рази. А перші гроші військові отримають вже в березні-квітні цього року. На підвищення пенсій планується виділити більше 7 млрд грн.

Підняти пенсії відразу у влади просто немає можливостей, адже для цього потрібні чималі гроші, тому вирішили обмежитись поетапним підвищенням, на яке в цьому році знадобиться трохи більше 7 млрд грн.

"Те, що сьогодні вимагають військові пенсіонери – це плюс 43 мільярдів гривень. У нас дефіцит Пенсійного фонду 140 мільярдів вже сьогодні. Ви хочете, щоб у нас було не 140, а 184 мільярди? Ми хочемо, що, знищити весь Пенсійний фонд країни?", - обурювався нещодавно Володимир Гройсман в парламенті.

Але, навіть вищезгадані 7 млрд грн, закладені на підвищення пенсій, є серйозною сумою, особливо, якщо врахувати той факт, що в бюджеті на цей рік її не передбачили. У Міністерстві фінансів розраховують, що у Пенсійного фонду на кінець року залишиться 7,8 млрд грн власних коштів.

Експерти відзначають, що грошей в бюджеті немає, і звідки їх будуть брати для підвищення пенсій - не особливо зрозуміло. Правда, якщо врахувати те, що 2018 рік став передвиборчим, цілком реально, що влада спробує здійснити свою обіцянку і нарешті таки підняти виплати військовим пенсіонерам.

Глава експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук пояснив, що підняття пенсій затягувалося через дві причини, одна з яких - корумповані силовики, які після нововведень можуть отримати більше виплат, ніж воїни АТО.

"По моему мнению, этот вопрос состоит из двух составляющих. Во-первых, это финансовая, ведь нужны значительные средства. Во-вторых, все эти пенсии получат и те, кто много лет находится в системе военных, милиции и кто откровенно коррумпирован. Получается, что они имеют право на повышение пенсий. И они, чаще, могут получить пенсии больше, чем те, кто воевал на Донбассе. Но, преобладает все же финансовый вопрос, потому что довольно значительные средства нужны для того, чтобы содержать всех этих людей, которые даже не способствовали защите Украины. И это действительно проблема", – отметил Кушнирук.

 

Джерело:
До списку новин