загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

З квітня в Україні стартує автоматичний перерахунок страхового стажу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пенсія по-новому. Але тільки для тих, хто працює.

1 квітня в Україні стартує автоматичний перерахунок страхового стажу. По-простому це значить, якщо ви продовжуєте працювати після виходу на пенсію, виплати мають зрости без вашого звернення. Нині в Україні понад 2 мільйони людей, які вимушені або хочуть додатково заробляти. Якщо людина продовжує працювати після виходу на пенсію, виплати мають зрости. Без її звернення. Нині в Україні понад два мільйони людей, які вимушені або хочуть додатково заробляти. 

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни в порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Адже до його прийняття працюючі пенсіонери кожні два роки могли звертатися до територіальних управлінь Пенсійного фонду із заявою про перерахунок.

Відтепер Законом передбачено, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи здійснюють перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули на нього право. При цьому обираються найбільш вигідні умови перерахунку: лише з урахуванням страхового стажу чи з урахуванням страхового стажу і заробітку.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Як і раніше, такий перерахунок не здійснюється пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років і не досягли загальноприйнятого пенсійного віку. Після досягнення відповідного пенсійного віку перерахунок здійснюється за загальними правилами незалежно від виду призначення пенсії.

Обіцяні переваги доступні не всім, детальніше у сюжеті:

На цих 40 кв. м у підвалі 10 тисяч книг. Це пристрасть і спосіб життя Едуарда Яковича, а ще – основний дохід. Півстоліття він купує і продає книги. Нині його магазинчик в історичному центрі столиці ледь не останній з букіністів.

Едуард Линдін, пенсіонер: «12 років я вже як пенсіонер. Я завжди працював на легальній роботі і платив до пенсійного фонду. Пенсії звісно ж не вистачає, тому я й працюю».

Робота дає йому спілкування і можливість почуватися важливим. Але він запросто проміняв би це на подорожі Україною. Розкошів каже, не потребує, але не працювати міг би за 6-7 тисяч гривень на місяць. Отримує 1960. Тому не забивав голову тим, як його страховий стаж впливає на пенсію. І з 1 квітня може здивуватися.

Ірина Ковпашко, заступник голови Пенсійного фонду України: «Має бути вперше проведений автоматизований перерахунок для тих людей, які продовжували працювати та набули страховий стаж. Стаж зарахують з 2006 року. Розмір пенсії змінять з 1 квітня».

Досі пенсіонери, які продовжують офіційно працювати мали б прийти у Пенсійний фонд і написати заяву на перерахунок.

Пенсія – це не подарунок вам за те, що ви до неї дожили. Це те, що ви заробили офіційно і сплачуючи страхові внески. І вона складається із двох компонентів. Перший – стаж. В нашій формулі, це відсоток, який дорівнює кількості відпрацьованих вами років. Приміром, якщо ви виходите на пенсію зі страховим стажем 40 років, то до формули пишемо 0,40. Другий компонент – зарплата. Беремо середню по Україні, нині вона становить 3764, 40 гривень. Зарплату множимо на індивідуальний коефіцієнт, який залежить від кількості сплачених вами страхових внесків із зарплати, яку отримували. Якщо зарплата вдвічі перевищує середню вписуємо 2. Все перемножуємо і отримуємо 3011,52 гривень.

0,40 * 3764,40*2 = 3011,52

Однак, для того, щоб ми з вами працювали якомога довше в законодавстві існує таке заохочення, як понаднормовість стажу. Тобто по одному відсотку прожиткового мінімуму за кожен перепрацьований рік до отриманої суми додаємо 145,20 гривень. Зрештою отримаємо 3156,72 гривен чистими.

Однак, цифра страхового стажу змінюється що два роки, якщо ви продовжуєте працювати і в результаті формує кінцеву суму.

Володимир Володимирович нещодавно втратив роботу. Тепер уважно слухає, що його чекає. Зарплата невелика, зате плюс 6 років до стажу. Автоматичний перерахунок може додати йому до 200 гривень до пенсії і ще до 100 наступного року має додати індексація. Її пообіцяли усім пенсіонерам.

 

Джерело:
До списку новин