загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсії українців: Біля прірви соціальної катастрофи

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Сьогодні середня пенсія в Україні становить близько 2,5 тисячі гривень. Це навіть не половина середньої української заробітної плати.

Головний пенсійний показник - коефіцієнт заміщення, який демонструє співвідношення середньої пенсії до середньої заробітної плати, стабільно падає. Ще у 2016 році він в середньому становив 33%, після проведення так званої пенсійної реформи Уряд обіцяє утримувати його на відмітці 25%. При тому, що прийнята міжнародною організацією праці Конвенція №102 "Про мінімальні норми соціального забезпечення" визначає, що мінімально допустимий рівень цього показника - 40%. Тобто пенсія має становити не менше 40% від середньої заробітної плати.

За даними Пенсійного Фонду України після так званої «реформи», в середньому пенсія зросла на 561,18 грн. 4 пенсіонери з 10 отримали надбавку менше 200 грн.

Ось невтішна картина дійсності для українських пенсіонерів.

Її могло б не бути, якби накопичувальний рівень пенсійного забезпечення був впроваджений раніше.

Ось картина дійсності, яку змалювали за своїми розрахунками представники сектору недержавного пенсійного забезпечення, якби накопичувальний рівень був впроваджений у 2008- му:

- пенсіонери, які вийшли на пенсію у 2017 році вже отримували б на 17% більшу пенсію, ніж зараз.

- у 2050 році людина могла б отримувати пенсію в розмірі 43% від заробітної плати, а за прогнозами і розрахунками отримає 18%. Може здатися, що 2050 рік - це довгострокова перспектива, але ні - йдеться про пенсійне забезпечення людей, яким сьогодні по 30 років.

Шанс на зміни лишається.

Необхідні для мінімальної норми 40% від заробітної плати ще мають шанс отримати люди після 35 років накопичень (мінімального страхового стажу), якщо впровадити накопичувальне пенсійне забезпечення з 2019 року.

Без кардинальних змін у системі пенсійного забезпечення українців, на жаль, чекає катастрофа, яку «псевдореформи» лише прискорюють.

Оригінал: Роман Семенуха/Facebook

 

Джерело:
До списку новин