загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Безкоштовна освіта для пенсіонерів: у Полтаві діє «Університет третього віку»

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Життя після 50 тільки починається – це важко зрозуміти з огляду на мізерні пенсії та соціальні стереотипи. Однак у Полтаві знають, чим зайнятися, щоб не сидіти  в чотирьох стінах після виходу на пенсію. Засновники і слухачі першого полтавського Університету третього віку розповіли, що після виходу на «заслужений відпочинок» життя тільки починається.

Подружжя Хабарових із Полтави – пенсіонери. Майже тридцять років пропрацювали  на  автоагрегатному заводі  інженерами-економістами. До виходу на пенсію - подорожували. Зараз через брак коштів і хвороби змушені більше часу проводити вдома. Про університет третього віку дізналися випадково. Говорять: раді повчитися чомусь новому, бо втомилися сидіти  у  чотирьох стінах.  

Наталія Хабарова,  слухачка  «Університету третього віку»: Прийшли ніскільки не жалкуємо. Нам дуже подобається. Ще нам показували, як першу допомогу надавати при якихось травмах. І, по-друге, ми ж спілкуємося. Це також важливо. Це не чотири стіни.

Марині Кужель – 52. Вона - соціальний працівник. Прийшла на курси вивчити англійську мову. Бо про це мріяла. На заняття й подругу привела. Марина Кужель,  слухачка  «Університету третього віку» : Прийшла із цікавості. І дуже мені тут все сподобалось. Тепер буду навчатися. У вересні місяці вивчатиму англійську мову. Буде продовження курсу.

Заняття в університеті третього віку розпочалися у січні цього року. Охочих виявилося  більше  трьохсот  чоловік.  Вони вивчають  психологію  стосунків,  історію  Полтавського  краю,  дізнаються, як якісно харчуватися і  вчаться економити сімейний бюджет. 

Основи комп'ютерної грамотності, сторі-тейлінг, або розповідь про свою життєву історію і перегляд фільму, який також обговорять. Така програма сьогоднішнього навчання цієї групи. 

Головне, говорить керівник проекту «Університет третього віку» Світлана Нестуля, студенти на навчаннях спілкуються між собою,  обмінюються досвідом.  Світлана Нестуля,  керівник проекту «Унівесрситет третього віку» : Ми  продовжуємо навчання. Я вам скажу на наступний рік уже є записи. Навіть на сьогодні уже є студенти, які  хочуть записатися. Ми відкриті. І записуємо уже з вересня місяця нових слухачів на базовий курс. По завершенню навчання слухачі отримають сертифікат про те, що вони пройшли базовий курс в «Університеті третього віку».

Ініціативна група Проекту УТВ поставила завдання створити простір для:

  •  - пізнавальних зустрічей із цікавими особистостями, однодумцями, людьми із спільними інтересами та представниками різних поколінь;
  •  - обміну корисною інформацією та пізнання нового;
  •  - отримання навичок спілкування у соцмережах, використаннях новітніх технологій та користування Інтернетом;
  •  - отримання інформації щодо безпеки використання банківських послуг;
  •  - навчання основам керування ОСББ та можливостям участі у житті міста та суспільства;
  •  - отримання порад від фахівців – кондитерів, кухарів, фінансистів, бухгалтерів, психологів, юристів, програмістів тощо;
  •  - приємних зустрічей та проведення різних свят.

Частина із цих заходів уже успішно впроваджені. 

Існування Університету третього віку у Полтаві доводить, що навчатися дійсно ніколи не пізно. І такі надумані перешкоди як брак часу, відсутність фінансової можливості і навіть вік ‒ зовсім не стають на заваді прагненню вчитися чомусь новому.

А для того, щоб долучитися до проекту вже з наступного навчального семестру необхідно звернутися за телефоном:

Бабенко Олена Миколаївна – міський 56 09 49 або мобільний 066 559 21 04;

Нестуля Світлана Іванівна – мобільний 099 944 36 56

Або за адресою:

м. Полтава, вул. Коваля 3, ауд. 315, Полтавський університет економіки та торгівлі.

Далі потрібно буде написати заяву на навчання. Із собою потрібно мати документ, що засвідчує особу.

 

Джерело:
До списку новин