загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Фінансова грамотність пенсіонерів і нові програми кредитування... Медіа-рейтинг банків за вересень 2018

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За допомогою системи медіа-моніторингу та контент-аналізу Semantrum ми проаналізували декілька українських банків, які були активні в медійному просторі вересня…

ПриватБанк – лідер у медійному полі

У першому місяці осені українські ЗМІ приділили велику увагу інформації про врегулювання ПриватБанком спору з сім’єю Суркісів щодо капіталізованих вкладів і виплати понад 1 млрд.грн. Крім того, банк часто згадувався в зв’язку зі скандалом про продаж його менеджером даних клієнтів. Варто відзначити також низку згадок про те, що ПриватБанк заблокував понад 1,5 тис. рахунків осіб, які причетні до наркоторгівлі, в рамках проекту #СтопНаркотик, а також про спільну програму ПриватБанку і MasterCard «Плюс 100 грн до пенсії», яка проводиться для власників пенсійних карток в Полтавській і Черкаській областях. В результаті – медіа-лідерство ПриватБанку за підсумками вересня. Зокрема, він з 4 166 згадками у ЗМІ значно випереджає інших гравців банкового сектора.

У Ощадбанку, який посів друге місце, цей показник становить 1 935. На третьому і четвертому місцях в списку найчастіше згадуваних банків – Промінвестбанк і Укргазбанк з показниками 1 199 і 916 публікацій відповідно. З великим розривом іде Укрексімбанк з 662 згадками за вересень.

Позитив чи негатив? Тональність згадувань

Медіа-аналіз також включає в себе і якість згадок в ЗМІ, «розкладаючи» інформацію на позитивну, нейтральну та негативну. З явно позитивних сюжетів варто відзначити низку публікацій про Укргазбанк завдяки сплеску інформації про фінансування проектів «чистої» енергетики, «еко-трансформації» промислових підприємств та прес-конференції глави Держенергоефективності Сергія Савчука. Частка публікацій про еко-трансформацію – 7% серед усіх згадок про банк.

Зі згадок з позитивною тональністю слід виділити публікації про програму відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків для малого і середнього бізнесу, яка була запущена Тернопільською ОДА спільно з Німецько-українським фондом і банками-партнерами: Ощадбанком і Укргазбанком. Також часто писали про нові локомотиви General Electric, які на умовах лізингу Укрексімбанк надає Укрзалізниці (частка – 18% від всіх публікацій про банк), і про закриття рахунків осіб, пов’язаних з наркоторгівлею, яке провів ПриватБанк.

Медіа-моніторинг і контент-аналіз дають можливість отримати об’єктивну картину ефективності PR-кампаній

Що стосується публікацій, в яких гравці банківського сектора згадувалися в негативній тональності, то варто звернути увагу на Промінвестбанк. Річ у тім, що банк є головним фігурантом у справі про арешт України акцій російських банків і про це – 67% публікацій серед загального числа згадок про Промінвестбанк.

Ситуація з менеджером ПриватБанку, який продавав дані клієнтів, не могла не позначитися на загальній тональності публікацій про банк. Тому сюжет про продані персональні відомості виявився помітним в загальній картині публікацій про банк. Про нього – близько 5% всіх публікацій про банк.

І, звісно, потрібно згадати Ощадбанк з інформацією про відмову Київського апеляційного господарського суду задовольнити його скаргу на арешт майна та коштів «Укртелекому». Про це – 6% від загального числа публікацій про банк.

Позиціонування в ЗМІ

Банкам і бізнесу не варто забувати про рівень впливу негативу на загальне сприйняття бренду. Тому також варто брати до уваги і охоплення, масштаб джерела інформації, ЗМІ, яке поширює відповідну інформацію.

Зокрема, найвищий відсоток публікацій * в дуже великих і великих ЗМІ отримали відразу два банки – *Укрексімбанк і Промінвестбанк. Очевидно, що це пов’язано з резонансністю тем, які цього місяця порушувалися навколо них. Найбільше публікацій у великих ЗМІ у ПриватБанку (21%), у нього ж – найвищий відсоток згадок в джерелах з невеликою вагою.

Персони в згадках

Персоною, яку набільше згадували серед загального числа публікацій про ТОП-5 банків вересня, був Ігор Коломойський, про нього згадували 1050 разів у зв’язку з двома банками – Промінвестбанком і ПриватБанком.

На другому місці за кількістю згадок * – Петро Порошенко, більше половини з цих публікацій – про *ПриватБанк, також про нього писали в зв’язку з Укрексімбанком і Промінвестбанком. Трійку лідерів завершує Геннадій Боголюбов – 199 публікацій.

***

Моніторинг проводився за період 01.09 – 30.09 за допомогою системи контент-аналізу Semantrum від компанії ЛІГАЗАКОН. Враховувалися згадки на ТБ, радіо, в друкованій пресі та в інтернет-ЗМІ. Проаналізовано 10 484 публікації та 382 інформаційні сюжети.

 

Джерело:
До списку новин