загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсійній реформі виповнився рік: що буде далі

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пенсіонери отримали надбавки, а ті, хто працюють, наразі залишаються ні з чим.

Пенсійній реформі в Україні виповнився рік. Незважаючи на оптимістичні заяви влади, експерти її критикують і кажуть, що від нововведень виграли тільки нинішні пенсіонери, а майбутні пенсіонери наразі в програші. Головні приводи для критики – зменшилася частка пенсії у відсотках від зарплати і не введена система накопичувальних пенсій. Аналітики побоюються, що її запуск перенесуть з 2019 на 2020 рік, оскільки не ухвалена низка законів.

Закон і справа

Нагадаємо головні нововведення реформи. Для тих, хто отримує пенсії три роки і більше, їх перерахували по-новому: взяли в 2,5 раза вищу, ніж раніше, середню по країні зарплату (3764 грн), зменшили з 1 січня 2018 року "вартість" кожного відпрацьованого року з 1,35 до 1, збільшили мінімальний трудовий стаж для виходу на пенсію з 15 до 25 років з поступовим щорічним зростанням на 1 рік – до 35 років (2019 року стаж буде 26 років, 2028-го – 35 років). Ті, у кого стажу не вистачає, вийдуть на пенсію в 63 або 65 років. З 1 січня 2019 року повинні з'явитися особисті накопичувальні пенсрахунки, куди працівник, який не досяг 35 років, стане в обов'язковому порядку щомісяця відраховувати 2% заробітку з поступовим зростанням до 7% 2024 року. Ті, хто старше, можуть відраховувати відсотки з заробітку добровільно. В результаті реформи, за даними Пенсійного фонду, з 12 млн пенсіонерів прибавку в 100-2000 грн отримали 86%. До останніх 14% потрапили люди, у яких пенсія після перерахунку не змінилася через невеликий стаж роботи і низьку зарплату і спецпенсіонери, яким пенсії не перераховувалися. Низькооплачуваним пенсіонерам з великим стажем (35 років і більше) Кабмін обіцяв надбавки вже цього року, але наразі їх немає. А два закони, що дозволяють запустити особисті накопичувальні рахунки, не ухвалені досі.

Думка експертів

Екс-заступник голови ПФ Віктор Колбун позитивно оцінює перерахунок пенсій і сподівається, що з 1 березня 2019 року запрацює автоматична система щорічного їх збільшення в зв'язку з зростанням зарплат (на 20% від середньої зарплати). Першими перерахунок отримають пенсіонери 2014-2017 рр., до 2021 року – поступово всі пенсіонери. А ось запровадження накопичувальних пенсій знову можуть перенести, оскільки Рада не ухвалила два технічних закони, хоча повинна була це зробити ще до 1 липня, і коли їх ухвалять – неясно. Перший закон – де акумулюватимуться внески: в недержавних пенсфондах чи владі потрібно буде створити новий державний. Другий закон розширює повноваження Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку, яка контролюватиме роботу Пенсфонду. Поки таких законів немає, накопичувальна система не запрацює. У Раді більше року назад зареєстровані кілька альтернативних законопроектів, але вони не розглянуті.

Як зберегти накопичення

На думку фахівців, головна причина того, що запровадження накопичувальних пенсрахунків гальмується, – не ясно, як зберегти гроші працівників в умовах високої інфляції в Україні, яка становить 10-14% щорічно.

"Досвід країн Східної Європи говорить, що знизити інфляцію допоможуть акумульовані "довгі гроші" працівників, які можна вкласти в держінвестпроекти, а не позичати кошти за кордоном під високий відсоток. З роками гроші почнуть "приростати" на рівень інфляції плюс 1-2%" , – впевнений Віктор Колбун.

А ось економіст Олександр Охріменко вважає, що зберегти кошти майбутніх пенсіонерів зможе тільки вкладення в цінні папери зарубіжних країн і українські ОВДП, що дають прибуток 15% і вище:

"Але при інфляції навіть в 10% ризик в тривалій перспективі – 30-35 років – все одно занадто великий".

Олександр Панченко

 

Джерело:
До списку новин