загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

ВР відкрила доступ до результатів клінічних досліджень ліків

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

4 жовтня 2018 р. набув чинності та 4 листопада 2018 р. вводиться в дію прийнятий Парламентом 4 вересня Закон України № 2519-VIII «Про внесення зміни до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» щодо доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів».

Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроект (№4074) про відкриття доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних досліджень лікарських засобів.

За відповідний законопроект на пленарному засіданні у вівторок проголосували 247 депутатів.

"Закон спрямований на гармонізацію положень національного законодавства з відповідними положеннями директиви ЄС 2001/83 щодо забезпечення публічного доступу до результатів доклінічного вивчення та клінічних досліджень лікарських засобів", - сказала голова Комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець під час представлення документа в залі парламенту.

Вона акцентувала увагу на тому, що, відповідно до ст. 14 закону "Про інформацію", дані про вплив товару на життя та здоров'я людини не можуть належати до інформації з обмеженим доступом. Водночас чинною редакцією закону "Про лікарські засоби" визначено: вся інформація, що міститься в реєстраційному досьє, є закритою, що не відповідає європейським вимогам і не забезпечує права громадян на доступ до інформації, яка становить суспільну важливість та інтерес.

Відкриті дані про результати клінічних випробувань дозволять:

  • •  лікарям переконатися, що вибір їх призначення та медичного застосування препарату є правильним: лікарі зможуть керуватися не лише комерційною інформацією про препарат, яку їм надає фармвиробник, але й матимуть доступ до незалежної медичної інформації;
  • •  експертам, які формують переліки першочергових препаратів, що закуповуються за кошти платників податків, бути впевненими, що обрані ліки дійсно ефективні та безпечні;
  • •  громадськості - детально проаналізувати рішення про підстави реєстрації препарату, закупівлі лікарського засобу державою чи лікарнею.

Право на доступ до інформації про результати клінічних досліджень є загальносвітовою практикою. Відтепер і українське закондавство у цьому питанні приведене до норм законодавства ЄС.

МОЗ України підтримує цей закон, адже він дозволить запобігти недобросовісній конкуренції та попередити обіг лікарських засобів із недоведеною ефективністю та безпечністю.

Як повідомлялося, законопроект №4074 був проголосований парламентом у першому читанні 2 листопада 2016 року. При цьому низка галузевих асоціацій виступила проти цього документа. Так, в Європейській бізнес асоціації заявили, що закладені в законопроекті умови доступу до матеріалів клінічних випробувань можуть становити ризики для фармацевтичних компаній, а сам законопроект залишає можливість для маніпуляцій даними про клінічні дослідження. Зокрема, на думку експертів асоціації, існує небезпека, що отримання широкою громадськістю доступу до такої інформації відгукнеться ризиком створення бар'єрів для участі тих чи тих ліків у тендері з боку недобросовісних псевдоблагодійних або псевдопацієнтських організацій.

 

Джерело:
До списку новин