загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Нова пенсійна реформа в Україні: Кабмін приготував кардинальне рішення

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кабінет міністрів незабаром розгляне новий законопроект про накопичувальні пенсії. Він може стосуватися українців, які працюють у шкідливих і важких умовах. Це стане першим кроком на шляху до реформування чинної системи. Якщо документ підтримають уряд і Рада, близько мільйона тих, хто працює, зможуть розраховувати на другу пенсію.

Як і коли працюватиме нововведення?

Нові правила: кого і як стосуватимуться

В Україні, згідно із законом, уже в наступному році має запрацювати накопичувальна система. Це означає, що частина тих, хто працює, платитиме додатковий внесок і при виході на заслужений відпочинок зможуть отримати другу пенсію. Швидше за все, повністю запустити другий рівень найближчим часом не вдасться, тому, як і з монетизацією, накопичувальні пенсії можуть вводити поетапно.

Як розповіли у Міністерстві соціальної політики, незабаром на засіданні Кабміну розглянуть підготовлений законопроект про "професійні пенсії". Він стосуватиметься понад мільйона працівників. Це ті, хто працює у шкідливих і важких умовах (так звані "списочники"). До них відносяться шахтарі, кранівники, ті, хто працює під землею, з високими температурами тощо.

Додатковий податок і право отримувати другу пенсію отримають українці не старше 35 років, пояснює науковець Лідія Ткаченко. Роботодавців зобов'яжуть платити за них більше, а отримані гроші покриють додаткові витрати. Якщо раніше Пенсійний фонд виплачував пенсію на пільгових умовах (тим, хто, наприклад, виходив на заслужений відпочинок раніше), але зайві витрати компенсував за рахунок роботодавця, зараз ці виплати стягуватимуть поетапно. Проблема в тому, що деякі шахти і заводи закрилися, а пенсіонери лишилися. Тому компенсувати їхні високі пенсії не було кому.

Куди підуть гроші:

  • -  У приватний пенсійний фонд;

Скільки заплатять:

  • -  Перший список (найшкідливіші роботи) — на 15% більше (37% соцвнеску);

  • -  Другий список (шкідливі роботи) — на 7% більше (29% соцвнеску).

"Страхові внески здійснюватимуться за рахунок підвищеної ставки ЄСВ на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на 15% — за осіб, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1, на 7% — за осіб, зайнятих на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2", — йдеться у розробленому Мінсоцем законопроекті.

Скільки можна буде отримувати

Для прикладу підрахуємо, який був би розмір другої пенсії кранівника зі стажем 35 років, який заробляв 15 тис. грн. Згідно з розрахунками Нацкомісії з цінних паперів, при додатковому внеску у 7% (кранівник відноситься до другого списку професій), розмір другої пенсії має скласти 10,2%.

Таким чином, основна пенсія (якщо виходити в цьому році) була б на рівні 3,7 тис. грн, а "друга" — 1,5 тис. грн. Тобто в сумі кранівник на пенсії, якби запропоновані правила повноцінно діяли, отримував би 5,2 тис. грн. Варто також враховувати, що якщо економіка України буде активно розвиватися, то приватні пенсійні фонди зможуть примножити заощадження. Тоді замість 1,5 тис. можна буде отримувати, наприклад, 2 тис. грн. Крім того, згідно із законопроектом, при виході на заслужений відпочинок можна буде отримувати разову виплату.

Також, як пояснює експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова, зібрані кошти дозволять компенсувати витрати на пенсію до того моменту, поки людина не досягне 60-річчя (йдеться про тих, хто раніше вийде на пенсію).

"Якщо пенсійний вік 60, то ви, пропрацювавши на небезпечних робочих місцях, згідно з українським законодавством, маєте право піти на пенсію раніше на 10 років. Якщо ви йдете раніше, то період з 50 до 60 років хтось має вам перекривати цю пенсію, поки не набуде чинності закон про загальне обов'язкове пенсійне забезпечення", — розповіла вона.

Ще одна важлива перевага приватного накопичувального фонду — гроші можна залишати у спадок. Тобто якщо, наприклад, шахтар прожив на пенсії всього один рік і помер від інсульту, недоотримані кошти з приватного рахунку зможе отримати його сім'я.

Як заявили у Мінсоцполітики, професійні пенсії — один з елементів появи повноцінного другого рівня системи. Згодом всіх українців зобов'яжуть відкладати на старість. Ось тільки влада досі не визначилися: чи будуть створювати єдиний державний фонд, в якому акумулюються всі заощадження, чи українцям дозволять відкривати рахунки у приватних фондах.

І проблема не тільки у цьому. Щоб накопичувальна пенсійна система стабільно працювала, не має бути різких стрибків цін (висока інфляція "з'їдає" заощадження), а фінансовий ринок повинен стабільно розвиватися. Сильний фондовий ринок, стабільні ціни на нерухомість, приплив іноземних інвестицій — обов'язкові умови для повноцінної роботи накопичувального рівня.

 

Джерело:
До списку новин