загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

На відміну від України в Польщі ще в 1990-х провели вдалу пенсійну реформу, – експерт

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні пенсія залишається найнижчою у Східній Європі. Це так, тому що наша пенсійна система безглуздо побудована. Вже давно треба було провести пенсійну реформу, яку провели в Польщі ще в 1990-х роках.

Про цезаявив журналіст, експерт із економічних питань Олег Гавриш.

«В Україні пенсія залишається найнижчою у Східній Європі. Це так, тому що сама пенсійна система побудована безглуздим чином. Вже давно треба було провести пенсійну реформу, яку доволі успішно провели в Польщі ще в 1990-х роках. Там не існує такої державної пенсії, яка існує в Україні», – зазначив Гавриш.

За його словами, в Польщі люди прийшли до того, що кожен сам почав відповідати за те, яку пенсію буде отримувати в старості. Для цього кожен громадянин завчасно вкладав свої гроші у прибуткові сфери.

«Це відбувалося одночасно з тим, що будували фондовий ринок, і недержавні пенсійні фонди розміщували там кошти і на цьому заробляли. Є дуже простий показовий розрахунок. Якби людина вкладала всі гроші, які вкладає в якості пенсійного податку державі, на депозит у банк з 1992 року і дотепер, то при виході на пенсію зараз отримала б близько півтора мільйона гривень. Цих грошей повинно було б вистачити людині, щоб жити», – пояснив експерт із економічних питань.

На думку пан Гавриша, така система, як у Польщі, повинна запрацювати і в Україні. Держава не може вирішити проблеми мізерних пенсій, тому люди повинні заздалегідь думати про свою пенсію.

«Треба зрештою відійти від цієї системи і задуматися, що в кожного існує певний спосіб і необхідність заробити собі на пенсію. Це проблема не стільки теперішньої влади, скільки самої системи, яка дотепер існує в нашій країні», – переконаний гість програми.

Нагадаємо, що заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко повідомила, що з 1 грудня українцям підвищать пенсії.

За її словами, у зв’язку зі змінами соціальних стандартів перерахунок пенсій охопить близько 10 мільйонів пенсіонерів.

З 1 грудня поточного року будуть перераховані надбавки, підвищення, мінімальні пенсійні виплати особам з повним стажем і надбавки за понаднормовий стаж. 

 

Джерело:
До списку новин