загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Які документи вимагають для призначення пенсії за віком

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко розповіла, які документи потрібні для призначення пенсії за віком.

Зокрема, для призначення пенсії необхідно написати заяву, зразок якої є у будь-якому відділенні Пенсійного фонду. Також необхідна заява про те, куди саме пенсіонеру має надходити пенсійна виплата: до відділення ПАТ «Укрпошта» чи на банківський рахунок.

Окрім того, потрібно принести до Пенсійного фонду трудову книжку, ідентифікаційний номер і копію паспорта. У разі необхідності – копію свідоцтва про народження дитини, свідоцтва про укладення шлюбу, диплома про освіту тощо.   

Деталізуючи питання щодо необхідних документів, Ірина Ковпашко наголосила: необхідно прослідкувати, аби паспорт був дійсним, тобто з оновленими фотографіями згідно віку.

«На жаль, ми маємо ситуації, коли до органів Фонду звертаються громадяни із недійсними паспортами. Наступний обов’язковий документ – той, який підтверджує стаж людини. До січня 2004 року – це трудова книжка. І до Пенсійного фонду треба подати її оригінал. Що ж стосується стажу після 1 січня 2004 року, то в цьому випадку жодних документів приносити не потрібно, оскільки ця інформація береться працівниками Фонду із Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування», – пояснила керівник.

 Для того, аби обрати оптимальний варіант для обчислення пенсії та врахувати найвигіднішу заробітну плату, доцільно мати відомості про зарплату за якомога більший період. Однак, варто пам’ятати: даний період не повинен бути більш ніж 60 місяців і закінчуватись не пізніше 30 червня 2000 року.

«Крім того, законом передбачено: довідки враховуються, якщо на підприємстві, що їх видало, є первинні документи, які підтверджують записи у трудовій книжці. Адже, на жаль, сьогодні не є проблемою виготовити будь-яку довідку з високою заробітною платою і принести до Пенсійного фонду. Довідки про зарплату перевіряються працівниками Фонду, які виїжджають на підприємство та звіряють їх з первинними документами – особовими рахунками, особово-платіжними відомостями та іншими документами, які підтверджують факт нарахування заробітної плати», – зазначила Ірина Ковпашко.

Перелік усіх необхідних документів міститься у постанові Кабінеті Міністрів № 687 від 12 серпня 1993 року. 

Ковпашко наголосила: звертатись до органів Пенсійного фонду варто раніше часу призначення пенсії. Тоді є можливість зібрати необхідні документи, яких, можливо, не вистачає, та подати весь пакет документів вчасно.

 

Джерело:
До списку новин