Усі законопроекти про накопичувальну пенсію, подані до Верховної Ради на сьогодні, містять у собі серйозний недолік. Вони припускають, що відкладати гроші українці будуть тільки з власної кишені.
Про це розповіла експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова. Вона наголосила — це суттєва перешкода запуску другого рівня пенсійної реформи.
"Законопроект, який подавав ще уряд Яценюка. І законопроект, який подавав уряд Гройсмана. Плюс депутатський законопроект №6677. Всі вони містять норму про 2-7% від власної зарплати, які людина примусово повинна накопичувати у приватному фінансовому секторі", — пояснила Третьякова.
При цьому, нагадала вона, є і пропозиція національної комісії з цінних паперів фондового ринку підняти цю цифру до 15%. Для багатьох українців це просто непідйомна сума.
"Тому розмова йде про те, щоб ми впровадили щось на кшталт британської системи, яку свого часу створила ще Маргарет Тетчер. Коли людина накопичує 1%, а роботодавець зобов'язаний докладати туди такий самий 1%. Якщо ж людина накопичує 3%, то і роботодавець має додавати 3%. З кишені підприємства", — запропонувала експерт.
Третьякова додала, що можна опрацювати і приклад Вірменії або Балтії. У цьому випадку держава певний час теж додає щось у пенсійні накопичення.