загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Длігач: Нам не світить солідарна пенсія

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Без відновлення фондового ринку пенсійна система другого рівня просто не зможе працювати. Усі, кому зараз від 30 до 50 років, повинні зрозуміти: їм не світить солідарна пенсія. Тому таким громадянам варто уже задумуватись над альтернативними пенсійними моделями.

Таку думку висловив доктор економічних наук Андрій Длігач.

Коментуючи інформацію про заборону МВФ запроваджувати накопичувальну пенсійну систему, головний редактор журналу «Гроші» Олександр Крамаренко наголосив: зараз Україна просто не може її вводти. Адже у нас немає такої можливості.

«Система другого рівня – це коли внески вкладаються у Пенсійний фонд, який їх інвестує. Зараз із нас збирають кошти у вигляді ЄСВ і одразу їх усіх роздають. Відтак, наш Пенсійний фонд постійно на нулі, або й у мінусі», – розповів Крамаренко.

За його словами, єдине, куди Пенсійний фонд може інвестувати – це акції. Однак в Україні немає такого фондового ринку.

У свою чергу доктор економічних наук Андрій Длігач зазначив: фондовий ринок в Україні все ж має бути відновлений. Лише тоді пенсійна система другого рівня зможе запрацювати.

«Зрештою, тут питання готовності держави, щоб це впроваджувати. Адже розуміємо, що солідарна пенсія нам не світить – її просто не буде. Через 20 років, коли прийдемо по ці виплати, такої системи вже не існуватиме», – наголосив Длігач.

Тому він зазначив: тим громадянам, яким за раз 30-50 років, уже потрібно дбати про інші пенсійні моделі. 

Як повідомлялось раніше, голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус зазначав, що Україна не зможе виконати обіцянки щодо щорічної індексації пенсій без розмежування податків і внесків на соціальне страхування. Адже зараз на 10 працюючих припадає 11 пенсіонерів. 

 

Джерело:
До списку новин