загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Чого очікувати пенсіонерам 2019 року: виплати зростуть, а накопичувальні пенсії відтермінують

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Середня пенсія в країні зросте мінімум на 20%.

Військові пенсіонери отримають надбавки до виплат, пенсії для всіх українців проіндексують, а запуск другого, накопичувального рівня пенсійної системи знову переноситься. Яких змін очікувати пенсіонерам 2019 року?

Пенсії зростатимуть

Вже з 1 січня надбавку до пенсій отримали колишні військові. Як роз'яснив міністр соцполітики Андрій Рева, пенсії збільшать в середньому на 25%. За словами чиновника, в країні близько 550 тис. пенсіонерів-силовиків, а середня їх пенсія – 4900 грн, тому надбавка становитиме 1225 грн.

Не варто забувати, що в країні також заплановано щорічне підвищення пенсій, з урахуванням інфляції і зростання зарплат. Щорічне підвищення проводиться в автоматичному режимі. Як кажуть в Мінсоцполітики, підвищення відбуватиметься за єдиними підходами та становитиме 50% від зростання середньої зарплати плюс 50% від збільшення рівня інфляції.

В уряді зазначають, що перерахують пенсії вже з березня, коли буде остаточно підрахована інфляція і зростання середньої зарплати за 2018 р.

"Якщо інфляція цього року буде 12%, як прогнозується, то в розрахунок береться 6%. Фонд оплати праці зріс за вісім місяців на 25%, тобто в розрахунок беремо 12,5%. У сумі це 18,5%. Це означає, що зростання пенсій відбудеться в межах 20% від розмірів пенсій, які є зараз", – зазначає Рева.

Нагадаємо, що середній розмір пенсії в Україні в початку 2018 року становив трохи більше 2,5 тис. грн. З такого розрахунку 20% надбавки до пенсії становитиме трохи більше 500 грн.

Відзначимо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що середня пенсія в країні 2019 року зросте на 900 грн.

Крім того, з 1 січня 2019 року мінімальна пенсія була підвищена для тих пенсіонерів, яким вже виповнилося 65 років і чий стаж роботи перевищує 30 років (для жінок) і 35 років (для чоловіків). Так, їх пенсія зросте на 172 грн (до 1669 гривень).

Як повідомляє директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду (ПФ) України Олена Охріменко, законодавством передбачено, що розмір пенсії для таких осіб не може бути нижче, ніж 40% мінімальної зарплати.

"Оскільки показник [мінімальної] заробітної плати у нас збільшується до 4173 з 1 січня 2019 р. і, звичайно, якщо для всіх пенсіонерів мінімальна пенсія сьогодні 1497, то в цій категорії людей буде перерахунок і розмір пенсії збільшиться на 172 грн", – зазначила Охріменко.

Крім цього, пенсії будуть перераховані 2019 року ще двічі через зростання прожиткового мінімуму:

  •  - з 1 липня – перерахунок пенсій у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму до 1564 грн;
  •  - з 1 грудня – перерахунок пенсій у зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму до 1638 грн.

Запуск накопичувальної системи знову переноситься

З початку 2019 року в країні мав запрацювати другий рівень пенсійної системи, суть якого полягає в тому, що кожен українець (або роботодавець від його імені) з зарплати відраховуватиме певну суму на державний рахунок, з якого на пенсії можна буде отримувати додаткові виплати .

Але Верховна Рада так і внесла на розгляд необхідні законопроекти, тому пенсійна реформа знаходиться в підвішеному стані. Міністр соціальної політики Андрій Рева під час підсумкової прес-конференції повідомив, що накопичувальна пенсійна система в Україні не вводитиметься з 1 січня 2019 року.

"Офіційно, згідно із законом, вона не переноситься. Вона повинна була бути з 1 січня 2019 року. Але до сьогодні цей законопроект не був внесений на розгляд Верховної Ради. Це було предметом розгляду під час останніх переговорів (з МВФ). І вони зараз задали питання: за цілий рік не розглянуто у Верховній Раді закон, і якщо ви зараз будете в авральному порядку його впроваджувати, це може розбалансувати вашу фінансову систему. А враховуючи, що у вас зараз вибори 2019 року, ви можете собі уявити, як це буде весело. Тому було прийнято рішення, щоб поки цей процес відкласти", – пояснив міністр.

У більшості розвинених країн пенсійне забезпечення побудовано на основі комбінації двох систем: державної (розподільчої) і недержавної (накопичувальної).

  •  - Нагадаємо, всього існує три рівні пенсійної системи, два з яких вже працюють в Україні (перший і третій):
  •  - перший рівень – солідарна система, за якою зараз всі і отримують пенсії. Її суть в тому, що з зарплат працівників автоматично відраховуються внески до Пенсійного фонду;
  •  - другий рівень – накопичувальний, кожен українець відраховує із зарплати певну суму для майбутніх виплат;
  •  - третій рівень – добровільно накопичувальний, коли людина сама відкладає гроші на старість до того фонду, який він вважатиме оптимальним і надійним.

Солідарна пенсійна система покликана забезпечити громадян мінімальною та гарантованою пенсією, а вже два наступних рівні допомагають підвищити розмір майбутньої пенсії. До слова, третій рівень – добровільно накопичувальний – працює в Україні досить давно, але користується ним мало людей – лише кожен 13-й українець.

2019

Анастасія Іщенко

 

Джерело:
До списку новин