На пенсії в поточному році передбачено 167,5 млрд гривень.
Кабінет міністрів затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2019 рік з доходами в 398,2 млрд гривень і видатками 397,7 млрд гривень. Відповідну постанову Кабмін ухвалив на засіданні в середу.
При цьому власні доходи ПФ заплановані в розмірі 230,6 млрд гривень, залишки коштів ПФ на початок року склали близько 100 млн гривень, з державного бюджету на фінансове забезпечення виплати пенсій, підвищень до пенсій та дефіциту ПФ передбачено 167,5 млрд гривень, в тому числі 500 млн гривень на компенсацію витрат "Укрпошти" на виплату і доставку пенсій та грошової допомоги населенню.
У числі доходів сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - 225 млрд гривень, кошти від підприємств на покриття витрат на виплату і доставку пенсій працювали за списком №1 виробництв - 3,3 млрд гривень, за списком №2 виробництв - близько 2 млрд гривень (списки №1 і №2 важких і шкідливих виробництв, які дають право на пільгову пенсію), кошти, сплачені банками за користування тимчасово вільними коштами ПФ - 130 млн гривень.
В числі видатків на пенсію згідно із законом про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - 267,5 млрд гривень, на пенсію відповідно до інших законів - 3,4 млрд гривень, на пенсійне забезпечення військовослужбовців в частині пенсій із солідарної системи - 5,5 млрд гривень, на виплату допомоги учасниками бойових дій та інвалідам війни - 71,4 млн гривень, на пенсійне забезпечення громадян, які проживають за кордоном, та іноземних пенсіонерів - 232,8 млн гривень, на фінансування адміністративних витрат ПФ - близько 5 млрд гривень, на оплату послуг з виплати та доставки пенсій - 1,1 млрд гривень.
Видатки держбюджету на фінансове забезпечення виплат пенсій, надбавок та підвищень до пенсій - 114,4 млрд гривень. Плановані залишки коштів ПФ на кінець року - близько 444 млн гривень.