загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Бійцівський собака: як правильно вести себе її господарям?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Існує думка, що деякі породи собак особливо небезпечні. Чи так це? Чи можна «впоратися» із собаками бійцівських порід? Як правильно їх дресирувати? На ці питання відповів кінолог з 30-річним стажем, інструктор Кінологічної Спілки України Дмитро Козоріз.

АГРЕСИВНІ ПОРОДИ – ШТАМП

Говорити, що одні породи собак більш небезпечні, ніж інші – все одно, що стверджувати, ніби «Мерседес» небезпечніший за «Жигулі». Мовляв, перший їздить швидше, і тому частіше потрапляє в ДТП. Все залежить від того, хто перебуває за кермом. Те ж саме і з собакою: тварина – інструмент, яким керує власник. Якщо господар не може впоратися з собакою, то питати треба з нього.

Мені доводилося стикатися з собаками «найдобріших» порід, які проявляли невластиву їм агресію, і виною цьому були, звичайно, господарі. Наприклад, лабрадори починали кидатися на людей. Був також випадок, коли йоркширський тер’єр порвав обличчя господареві так, що тому довелося накладати шви.

На жаль, в таких ситуаціях зазвичай страждають тварини: якщо вони нападають на людей, то потерпілі пишуть заяву. Якщо собаку знаходять, то її можуть навіть приспати. Усе це відбувається через низьку кінологічну культуру в нашій країні.

ЧОТИРИНОГИЙ ЗАХИСНИК
Через нестабільну ситуацію в країні зараз багато людей беруть собаку для захисту – не у всіх є можливість придбати зброю. Людина, перебуваючи в сусідстві великого пса, відчуває себе впевненіше. Тому попит на собак бійцівських порід зростає. Люди читають про них щось в інтернеті, купують собаку, а потім не можуть з нею впоратися.

ВЗЯВ СОБАКУ – ВЗЯВ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Якщо людина бере в будинок собаку, вона повинна бути гота до серйозної відповідальності. Майбутньому господареві слід заздалегідь порадитися з фахівцем і дізнатися, які особливості у вибраної ним породи. З собакою потрібно щодня гуляти, робити їй необхідні щеплення, починати дресирування в певному віці.

У Європі, наприклад, до цього питання підходять серйозно: власник собаки повинен спочатку доказати, що він у змозі утримувати тварину. Є певні вимоги до житлоплощі і навіть зарплати майбутнього власника.

До того ж, у європейських країнах існують спеціально обладнані муніципальні майданчики, призначені для тренувань. Там працюють професіонали, які консультують власників собак. Знаходяться такі майданчики найчастіше на балансі муніципальних властей. В Україні я знаю тільки про декілька подібних майданчиків в Одесі.

3200 муніципальних майданчиків для вигулу та дресирування собак розташовані на території Німеччини.

ПОВІДОК ВАЖЛИВІШИЙ ЗА НАМОРДНИКА

Я стикався з тим, що в місцях вигулу собак багато власників відпускають тварин бігати без повідка. Я вважаю, що на прогулянці повідок більше потрібен, ніж намордник: ви в будь-який момент можете проконтролювати поведінку собаки. А ось собака в наморднику, яка бігає, де хоче, набагато небезпечніша: великі собаки можуть збити людину з ніг, придавити її до землі і навіть завдати травми тим же намордником.

У Франції, наприклад, є парки, орієнтовані на вигул собак. Там тварини можуть бігати без повідків і спокійно залишати «купки» на газонах. Прибирання парків оплачується з коштів, які платять власники собак. У нас такої системи, на жаль, поки немає.

Київські чиновники вважають найнебезпечнішими породами пітбулів, ротвейлерів, бульдогів, а схильними до агрессії – фокстер’єрів і бернских зенненхундів.

 

Джерело:
До списку новин