загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Додаткові пенсійні відрахування можуть стати обов’язковими у 2023 році

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

2% доходів сплачуватимуть працюючі українці віком до 40 років.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку завершила розробку законопроекту «Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення», яким передбачене запровадження в Україні пенсійної системи 2-го рівня. Він погоджений із міністерствами та відомствами, наразі у НКЦПФР очікують на його ухвалення Урядом та передачу на розгляд до Верховної Ради.

Законопроектом передбачається, що з 2023 року працюючі українці віком до 40 років відраховуватимуть 2% доходів до недержавних пенсійних фондів. У перспективі відрахування повинні сягнути 10% за умови зростання середньої заробітної плати.

Керувати пенсійними коштами будуть професійні компанії з управління активами, які проходитимуть відбір (авторизацію). При цьому їх капітал повинен буде становити не менше 25 млн грн.

Учасникам 2-го рівня повинні будуть надаватись гарантії незалежний від урядових структур. Йдеться про те, що держава не зможе скористатись заощадженнями НПФ для забезпечення власних потреб, у тому числі для дофінансування субсидіарного пенсійного фонду (1-й рівень пенсійної системи), як це було в Росії або Чілі.

Власники пенсійних рахунків матимуть право вільно обирати НПФ та переходити з одного в інший. Вони також зможуть обирати типи портфелів - динамічний, збалансований і консервативний, - що відрізнятимуться рівнем ризику та прибутковості. Проте за 10 років до настання пенсії заощадження переводитимуться у категорію консервативних портфелів, що міститимуть найбільш ліквідні, хоча й менш прибуткові активи.

Раніше НКЦПФР ініціював запровадження нових вимог до ліцензій недержавних пенсійних фондів. Йдеться, насамперед, про законопроект №6677. За його прийняття, серед інших, виступає Європейська бізнес асоціація

Джерело:
До списку новин