загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсіонер добився від комунальників прозорої фінансової звітності

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пенсіонер з Харківщини змусив три місцеві комунальні підприємства оприлюднити фінансову інформацію про свою діяльність. Зробити це активному громадянину вдалося за підтримки юристів Чугуївського офісу Мережі правового розвитку, Коаліції реформ Чугуївщини та Чугуївського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Вперше до юристів Офісу при Чугуївській правозахисній групі (ЧПГ) 70-річний Іван Петрович* звернувся ще на початку 2018 року. Просив роз’яснити йому, чи мають права комунальні підприємства міста обмежувати місцевих жителів в інформації про розтрачання бюджетних коштів. Зокрема пенсіонер зауважив, що офіційні сайти цих підприємств не містять жодних фінансових  звітів, інформації про розміри винагород керівників, відомостей про укладені договори тощо. Таким чином, на думку Івана Петровича, інформація, яка носить суспільний інтерес, за рішенням самих чиновників взагалі не підлягала публічному ознайомленню.

Юрист ЧПГ, адвокат Роман Лихачов перевірив інформацію, викладену на сайтах комунальних підприємств Чугуєва, та встановив, що порушення в силу приписів ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме не оприлюднення вищевказаної інформації, дійсно, мають місце.

«Відповідно до ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України, Комунальне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим і безоплатним», – зазначає Роман Лихачов.

Юрист підготував адміністративні позови до Харківського окружного адміністративного суду з вимогами визнати протиправною діяльність трьох комунальних підприємств Чугуєва: «Чугуївтепло», Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства та Комунального підприємства «Чугуївський комунальний комплекс», а також   зобов’язати їх вчинити певні дії, а саме оприлюднити обов’язкову інформацію на своїх сайтах. Справи розглядалися у спрощеному провадженні, тобто без виклику сторін, уточнює юрист.

Зрештою суд своїми рішеннями** зобов’язав усі три комунальні підприємства  оприлюднити обов’язкову інформацію на своїх ресурсах.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення в Єдиному держреєстрі судових рішень:

//www.reyestr.court.gov.ua/Review/74168001

//www.reyestr.court.gov.ua/Review/74026689

//www.reyestr.court.gov.ua/Review/73736347

 

До списку новин