загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Як в Україні проводиться індексація пенсійних виплат

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Одне із головних питань, яке цікавить українців пенсійного віку – це як в Україні проводиться індексація пенсій.

Багато українців чують про індексацію пенсії, однак не всі знають про те, який порядок проведення індексації виплат в Україні.

Що таке індексація пенсій

Передусім, варто зазначити, що індексація в Україні вперше з 2019 року стала автоматичною. Востаннє «осучаснення» (індексація — збільшення доходу громадян відповідно до зміни цін) пенсії було восени 2017 року. З поточного року більше нема потреби додаткового законодавчого регулювання цього питання.

Тепер вона буде проводитися щорічно у березні. Підвищення мінімальної пенсії проводиться в липні та грудні. Разом з тим, перерахунок пенсій може бути індивідуальним і для нього визначено необхідні умови.

У поточному році більшості категорій пенсіонерів індексували пенсії у березні. У липні збільшилася мінімальна пенсія, а також були додані виплати людям, які мали стаж понад 30 років, але через маленькі зарплати отримують мінімальні пенсійні виплати. Ще одне підвищення пенсій заплановано на грудень цього року. Мінімальна пенсія в Україні пов'язана з прожитковим мінімумом, який перераховується двічі на рік: у липні та грудні. З цим чинником пов'язані «липневі» і «грудневі» надбавки до пенсії.

Як обчислюється пенсія для індексації

Пенсія обчислюється в Україні за незмінною формулою, яка враховує тривалість страхового (трудовий стаж з 2004 року прирівнюється до страхового), розміру зарплати (коефіцієнт заробітної плати) та рівень середньої зарплати по країні. Перші два показники — індивідуальні для кожного пенсіонера, а останній третій показник є універсальним для всіх громадян. Саме рівень середньої зарплати по країні та будуть переглядати кожен рік. Передбачається, що за його рахунок і буде збільшуватися основний розмір пенсійних виплат.

Віце-прем'єр Павло Розенко повідомив про те, що в Україні в березні 2020 року пройде ще один масовий автоматичний перерахунок пенсій у рамках пенсійної реформи. За його словами, березневі «надбавки» до пенсій будуть залежати від прийнятого восени новим урядом державного бюджету.

 

Джерело:
До списку новин