загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Скільки років трудового стажу Ви маєте?

Програма Кабміну: що нового (і не дуже) обіцяють у сфері соціальної політики

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Кабінет міністрів Олексія Гончарука затвердив програму своєї діяльності. Докладно проаналізуємо документ, і порівняємо його з програмою уряду Володимира Гройсмана, щоб зрозуміти, наскільки відрізняється бачення реформ. На цей раз подивимося, які завдання бере Міністерство соціальної політики. І варто зазначити, що обіцянок там зовсім небагато.

Обіцянки, які дає новий Кабінет міністрів, ми поділимо на чотири групи:

  • •  обіцянки, ідентичні тим, які були в програмі Кабміну Гройсмана;

  • •  нові обіцянки уряду Гончарука;

  • •  обіцянки, які дублюються, але зі змінами;

  • •  обіцянки, які були в програмі уряду Гройсмана, але їх немає у нового Кабміну.

У сфері соціальної політики уряд Гончарука значно відійшов від своїх попередників, з'явилося більше нових обіцянок. Кабмін планує створити систему моніторингу працевлаштування людей з інвалідністю для швидкого реагування на проблему. Також для людей з інвалідністю хочуть покращити якість професійної підготовки для підвищення їх конкурентоспроможності.

Крім того, в планах розширити можливості працевлаштування жінок після народження дітей. У середньостроковій перспективі Кабмін здійснить перехід на оподаткування доходів домогосподарств, поступово повністю або частково замінивши систему соціальної допомоги.

Трохи змінив новий Кабмін підхід до субсидій. У Володимира Гройсмана обіцяли створити ефективну систему призначення і надання пільг, а також перехід до адресності та монетизації субсидій. Кабмін Гончарука обіцяє надавати українцям, яким потребують, соцдопомогу (в тому числі субсидії) у збільшених розмірах.

Деякі обіцянки, які були в програмі Кабміну Гройсмана, в новому плані дій не з'явилися, хоча реалізовані були не повністю. Наприклад, обіцянка щоквартально переглядати і підвищувати мінімальну пенсію або вдосконалити систему соціального страхування. Нічого такого в програмі уряду немає, а обіцянки були провалені.

Не згадується в програмі Пенсійний фонд. Попередньому уряду вдалося зменшити його дефіцит, але проблема все одно залишилася (розміри дефіциту в 2014 – 2019 роки можна подивитися на нашій інфографіці).

 

До списку новин