загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Якщо все навколо дратує – прочитайте цю цитату Маслоу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Читаєш ранкові новини і думаєш: дивно, що комусь в нашому світі взагалі вдається усміхатися і зберігати позитивний настрій.

«Убили, підпалили, обдурили, знущалися …», – і так практично кожен день. Змінюються тільки назви міст і прізвища. Суть залишається колишньою – світ котиться кудись у прірву.

Скажіть, як після цього можна пити каву і радіти життю?

Так, ми всі читали про «силу позитивного мислення», яка здатна творити чудеса. Але звідки їй узятися, якщо нас оточують брехня і насильство? Щодня відбувається щось ще страшніше, ніж вчора. Хоч не читай новин і не виходь з дому.

Що ж з цим усім робити? Як вижити в світі жорстокості і людської ницості?

Швидше за все, у нас з вами залишився тільки один спосіб вціліти в цьому хаосі, наповненому страхом і тривогою – повернутися до витоків власного життя.

Ймовірно, слід сфокусуватися на своїх діях і вчинках, якими б незначними вони нам не здавалися.

Відомий американський психолог Абрахам Маслоу, автор знаменитої «Піраміди Маслоу» (діаграми, ієрархічно представляє людські потреби), вважав, це наш єдиний вихід. Адже кожен хороший вчинок має потужну психотерапевтичну дію. І навпаки: здійснюючи зло, ми робимо наш світ ще страшнішим.

Абрахам Маслоу писав:

«Люди повинні чітко усвідомити, що кожен раз, коли вони загрожують, принижують або без потреби болять, прагнуть підпорядкувати або відкинути іншу людину, вони сприяють виникненню психопатології, шлях навіть в малому ступені. Вони повинні зрозуміти, що кожен, хто добрий, порядний, готовий прийти на допомогу, демократичний в психологічному розумінні цього слова, проявляє сердечність і теплоту, є психотерапевтичним фактором, нехай навіть і не мають вирішального значення ».

«Але як же можна проявляти доброту і участь, якщо наш світ такий злий і жорстокий?» – запитаєте ви.

Резонне питання. Але якщо дійсно хочете хоч трохи змінити світ – це наш єдиний варіант. Іншого, на жаль, не існує. Злом або абстрагированием від дійсності – нічого не змінити.

І хоча можете вирішити, що добра все одно ніхто не помітить і не оцінить (в кращому випадку, тому що в гіршому – ще й відповість злом), то дуже помиляєтеся.

Справа в тому, що ви втрачаєте те, як ваш хороший вчинок вплине на людину. Можливо, він зробить добро комусь іншому, і піде воно «гуляти по світу». Як кажуть, навіть невелика брижі на воді може перетворитися в щось дивовижне.

Ви втомилися від того, що відбувається навколо? Від того, як надходять інші люди, як ставляться до вас?

Якщо відповіли ствердно на ці питання, значить повинні зробити щось дуже важливе …

Знаєте, чому?

Тому, що це вже повний відстій – сприймати як само собою зрозуміле те, як до нас ставляться. Мовляв, брехня, насильство, непорядність – є частиною сучасного життя, і з цим нічого не поробиш.

Проблема ще серйозніша, ніж багато хто з нас представляють. Адже мова йде не тільки про оточуючих, які дозволяють собі ставитися до нас, як до бруду.

Нам брешуть політики з екранів телевізорів, а ми спокійнісінько вечеряємо і навіть не обурюємося. Звикли. Нас принижують і гноблять на роботі – теж мовчимо. Знайти роботу адже так непросто, та й не факт, що на новому місці буде краще.

Така логіка більшості. І ми за неї платимо нервовими розладами і постійними депресіями. Ковтаємо пачками антидепресанти, але проблеми це не вирішує: нам страшно і незатишно в цьому світі. Практично всім, незалежно від того, зізнаємося чи собі чи ні.

Але немає такої гри, правила якої не можна переписати.

Існує дещо, що ви можете зробити прямо зараз – щоб змінити гру.

«Включіть в собі звіра». Скажіть раз і назавжди: «Досить!» І нехай ваша злість перетвориться в силу.

В силу, яка допоможе хоч трохи, але змінити світ.

Як? За допомогою добра і співчуття. Інших варіантів немає.

 

Джерело:
До списку новин