загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Ваше фінансове становище у період карантину

Запитання Всеукраїнського перепису населення порушать низку прав українців

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Запланований урядом Всеукраїнський перепис населення може стати декларативною процедурою і не встановити точну кількість населення, а зібраними персональними даними легко заволодіють шахраї.

Про це розповіла експерт Центру структурної політології «Вибір» Лілія Брудницька.

Аналітик нагадала, що про необхідність перепису населення заявляли три останніх уряди і ці заяви співпадали з інтенсивністю співпраці з МВФ та пошуком зовнішніх інвесторів. З огляду на цей факт експерт припускає, що кількістю та якісними показниками українського населення, цікавиться не лише держава, а і зовнішні партнери та потенційні капіталовкладники.

«Для прикладу, уряд закладає в держбюджет кошти на субсидії і виводить частку тих, хто потребує такої підтримки. Але як можна порахувати частку, коли невідома загальна кількість? Тут закладені суттєві корупційні ризики, які знижують рівень ефективності механізму субсидій. Водночас намагання порахувати населення України, стикається із зустрічним прагненням замовчувати реальну його кількість, адже під час розподілу державних коштів, буквально за кілька місяців, на корупційних схемах робляться мільйонні статки. Тож є висока імовірність, що дані запланованого перепису не відповідатимуть реальності і точну кількість населення ми не дізнаємося і в 2020 році»

Аналітик також розкритикувала запитання, які планують задавати під час перепису і вважає їх порушенням прав людей. Запитання про склад родини і про кількість квадратних метрів оселі, вона назвала «золотими сторінками для шахраїв», оскільки це персональні дані і за умови низького рівня кібербезпеки, їх швидко можуть продати третім особам.

«Є запитання, які порушують морально-етичні норми та принципи гендерної рівності. Скажімо, про кількість дітей у жінок від 15 років. Це явна дискримінація. Запитання про національність має ефект розколу, оскільки на цих даних буде формулюватись державна ідеологія. Проблемне з точки зору методології запитання про рідну мову, оскільки у такому вигляді виходить, що в людини рідна мова лише одна. Це звуження варіантів відповіді, що неминуче викривить адекватність отриманих даних, адже у світі є і бі-, і трилінгвальні країни, і Україна не виключення. Що поробиш, світова спільнота розвивається, змішані браки не рідкість, і двомовністю-тримовністю нікого не здивуєш. Термін «рідна» теж неприпустимий для соціологічного опитування такого рівня, оскільки він має емоційну забарвленість. З патріотичних мотивів респондент може вказати одну мову, а постійно може спілкуватися інакшою. Тож доцільно окремо запитувати про рідну мову і мову спілкування» — Лілія Брудницька, політичний експерт.

Лілія Брудницька також переконана, що зібрані під час перепису дані влада може використовувати для посилення контролю над населенням. Для попередження цього порушення, експерт пропонує проводити приватне анкетування у кабінках для голосування.

«Кілька місяців тому з ситуативної кімнати в Адміністрації президента зникли не лише дані, але й сервери, на яких вони зберігалися. Шахраї будуть «молитися» на перепис, а чиновники-розпорядники даних – купувати більш об’ємні гаманці. Єдиний вихід – переглянути запитання, прибрати персональні й особистісні та максимально деперсоналізувати подачу даних. Адже для перепису важливо отримати дані про уявну одиницю-громадянина, а не про конкретного «Василя Пупського». Також для громадянина слід передбачити можливість відмовитися від відповідей на певні запитання. Це можна зробити шляхом персонального анкетування на виборчих дільницях у кабінках для голосування» — Лілія Брудницька.

Аналітик також зазначила, що в якості альтернативи Всеукраїнському перепису, можна використати чинні державні реєстри, доповнивши їх необхідними даними.

«За бажанням, альтернативу можна знайти. У нас є чинний реєстр виборців. Достатньо внести до нього дані про померлих і народжених – ось вам перепис. Далі – замовити низку анкетувань з метою виявити параметри соціуму, але використовувати цільові групи: соціологічні служби здатні деперсоналізувати процес так, аби у людини не виникало побоювань щодо персональних даних. Для екзит-полів на виході з виборчих дільниць достатньо даних, аби обґрунтовувати коректність результатів голосування, а для перепису населення їх уже чомусь бракує» — Лілія Брудницька.
 

Нагадаємо, за підсумковими даними останнього перепису населення, у 2001 році в Україні проживало 48,5 мільйонів осіб.

Пробний перепис відбудеться у грудні 2019 року в Оболонському районі Києва і Бородянському районі Київської області. В уряді не виключили, що пробний перепис проведуть через смартфони або планшети.

5 листопада 2019 року Кабінет міністрів останочно постановив, що Всеукраїнський перепис населення відбудеться у листопаді-грудні 2020 року.

 

Джерело:
До списку новин