загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсії-2020: як зміняться вимоги до стажу і розмір виплат

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Наступного року закінчується "пільговий період" для жінок.

В Україні триває пенсійна реформа, що припускає, зокрема, поступове збільшення стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, і пенсійного віку для жінок. Вони збільшуються, починаючи з 2018 року, і так триватиме до 2028 року. Це передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Які вимоги для виходу на пенсію будуть наступного року?

Мінімальний стаж збільшиться

Тим, кому 2020-го виповниться 60 років – і чоловікам, і жінкам – для отримання пенсії за віком необхідно буде мати не менше 27 років стажу. 2019-го, нагадаємо, потрібно було мати 26 років трудового стажу, а 2017-го досить було тільки 15 років.

Стосовно пенсійного віку, то першими роками після початку пенсійної реформи для жінок існував "пільговий період", протягом якого вони могли піти на пенсію не в 60 років, а на кілька років раніше (тому що в результаті реформи саме для жінок підвищувався пенсійний вік – з 55 до 60 років). Наприклад, тим, хто народився з 1 квітня по 30 вересня 1960 року, можна було вийти на пенсію в 59 років, тобто 2019 року.

Однак 2020 року "пільговий період" закінчується. Хоча скористатися ним ще можуть жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року. Вони мають право вийти на пенсію в 59 років і 6 місяців, тобто на півроку раніше, ніж чоловіки і чим жінки, які народилися пізніше. Такого віку вони досягнуть якраз 2020 року. Однак вже ті, хто народився після 1 квітня 1961 року, зможуть оформити пенсію за віком тільки після досягнення 60-річного віку, тобто вже 2021 року.

Нагадаємо, що йдеться не про трудовий стаж взагалі, а про страховий стаж – тобто тільки про таку роботу, де з зарплати співробітника утримувався пенсійний внесок (тепер ЄСВ). Якщо ж якийсь час людина працювала без офіційного оформлення та з її зарплати пенсійний внесок (ЄСВ) не відраховувався, цей час доведеться "відмінусувати" від загального стажу.

Ті, хто ще не досяг пенсійного віку, можуть перевірити свій страховий стаж на "Порталі електронних послуг" Пенсійного фонду України. Однак для цього необхідно мати електронний цифровий підпис або логін і пароль, який можна отримати в найближчому відділенні ПФУ.

Нагадаємо, згідно з указом президента "Про невідкладні заходи щодо проведення реформ і зміцнення держави", найближчим часом на "Порталі електронних послуг" ПФУ повинен з'явитися "Пенсійний калькулятор" – послуга з автоматичного розрахунку прогнозного розміру пенсії (в особистому кабінеті застрахованої особи).

Хто не отримає пенсію в 60 років

Якщо виявиться, що після досягнення 60 років людина не має необхідного стажу (нагадаємо, 2019 року – 26 років, 2020-го – 27 років), їй доведеться пропрацювати ще мінімум три роки. Коли виповниться 63, пенсія може бути нарахована при набагато меншому офіційному трудовому стажі. Скажімо, ті, кому 63 роки виповнилося 2019 року, можуть отримати пенсію за віком при наявності страхового стажу 16 років і більше. Ті, кому виповниться 63 2020-го, повинні будуть мати стаж не менше 17 років, 2021-го – не менше 18 років, 2022-го- від 19 років стажу. Ну, а ті, кому 2020 року тільки виповниться 60, зможуть піти на пенсію в 2023 року, якщо до того моменту їх страхового стажу становитиме не менше 20 років.

Якщо ж і до 63 років не вдасться накопичити необхідний офіційний стаж, є варіант отримати пенсію за віком в 65 років за наявності стажу офіційної роботи не менше 15 років.

Тим, кому не вдасться "назбирати" офіційний стаж навіть до 65 років, доведеться працювати і далі. Або звернутися до органів соцзабезпечення для призначення соціальної допомоги. Якщо інших доходів у людини немає, розмір соціальної допомоги дорівнюватиме прожитковому мінімуму для непрацездатних осіб.

Мінімальні пенсії зросли

З 1 грудня розмір прожиткового мінімуму в черговий раз збільшився. Відповідно, збільшується розмір мінімальних пенсій, які дорівнюють прожитковому мінімуму. Надбавка становитиме 74 грн: після перерахунку пенсіонери отримуватимуть 1638 грн замість 1564 грн. Розмір максимальної пенсії, яка становить 10 прожиткових мінімумів, зросте пропорційно – на 740 грн і становитиме 16 380 грн (замість 15 640 грн).

Наступного разу перерахунок мінімальних пенсій запланований на 1 липня, а потім – на 1 грудня 2020 року.

У ПФУ нагадують, що зараз перерахунок пенсій відбувається в автоматичному режимі, звертатися до органів Пенсійного фонду пенсіонерам не потрібно.

Для пенсіонерів, яким пенсія була призначена раніше, перерахунок проводитиметься 1 березня. Надбавка повинна становити 50% від зростання фонду зарплат плюс 50% від розміру інфляції. Наприклад, якщо зростання зарплат становитиме 20%, а інфляція – 6%, то пенсії проіндексують на 13% (20%: 2 + 6%: 2 = 13%).

 Олександра Романюк

 

Джерело:
До списку новин