загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що таке ладан? Дарований немовляті Ісусу, за нього воювали римляни, зробив Аравію найбагатшою країною світу

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Згідно з Євангелієм від Матвія, ладан був одним з трьох дарів, які принесли волхви немовляті Христу. Але яке значення міг мати цей подарунок?

Ладан – це висушений сік дерев роду Boswellia, зокрема Boswellia sacra. Ці дерева ростуть в Омані, Ємені та Африканському Розі, включаючи Сомалі і Ефіопію. 

Після висушування сік спалюється як пахощі і вважається, що він має цілющі властивості. Виробники ладану надрізають дерево за допомогою традиційного інструмента, схожого на зубило, після чого молочний білий сік стікає з отвору, утворюючи «сльози». 

Перший сік не збирається, і вважається, що він очищає деревину від забруднень. Як тільки він висохне, отвір збільшується і поглиблюється, після чого знову сік, що виходить, висихає і приблизно через два тижні збирається.

Цей процес “прослуховування” повторюється кілька разів в декількох точках протягом року, в залежності від регіону. Після того як кам’яні згустки зібрані, їх досушують.

Ладан найвищої якості сріблястий і прозорий, або з легким зеленуватим відтінком. Коричнево-жовтий ладан – найдоступніший і найдешевший тип. В Омані кращий ладан належить султану Кабусу бен Саїду Аль Саїду, і його заборонено вивозити за межі країни.

Плантації ладану в Омані є, мабуть, найвідомішим і древнім джерелом цього товару. Тут тим торгують вже тисячі років, відправляючи на кораблях в Середземне море, Індію та Китай. Колись цю торгівлю хотіли перехопити римляни. Вони відправили 10 000 військовослужбовців в цю область ще в 1 столітті до нашої ери, аби завоювати і контролювати товарне виробництво. Але римляни так і не змогли дістатися туди через посушливу і спекотну пустелю.

Згідно заних Businessweek, торгівля ладаном була найприбутковішим видом заробітку з 1000 року до нашої ери до 400 року нашої ери. На якийсь час південна Аравія завдяки ладану стала найбагатшим місцем на Землі. Геродот писав про Ладан, вироблений в цьому регіоні, та попереджав, що дерева з яких він добувається охороняються літаючими зміями.

У ладану лимонно-деревний мускусний запах. Він використовується в православній літургії та в римсько-католицькій, а ще на весіллях і церемоніях народження у арабів.

Коли редакція ВВС опитала оманців, навіщо ладан був подарований немовляті Ісусу, ті пояснили, що це для того, аби «відігнати злих духів і змій».

За старих часів ладан мав таку цінність через його передбачувану користь для здоров’я та раяду цілющих властивостей. І ось сьогодні сучасні дослідження відродили інтерес до цієї речовини: є дані, згідно з якими ладан може володіти протираковими властивостями.

На жаль, дерева босвеллії зараз знаходяться у вкрай поганому стані, частково через зловживання виробництвом ладану в умовах дедалі більшого попиту, частково через зміну клімату. Вважається, що в наступні 50 років їх кількість може зменшитися на 90%.

 

Джерело:
До списку новин