загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Ейджизм в Україні, або як знайти роботу після 50 років

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Ейджизм в Україні – надзвичайно поширене явище. Людей передпенсійного віку не хочуть брати на роботу, виправдовуючи це тим, що вони менш продуктивні за молодих співробітників. Як з ним боротися – читайте далі.

Українці старшого віку скаржаться, що знайти роботу – справжнє випробування. Працедавці побоюються, що люди передпенсійного віку не дружать з технологіями й не зможуть працювати на рівні з молодими колегами. 

Що таке ейджизм? Це створення стереотипів і дискримінація окремих людей або груп за віковою ознакою. Такий вид дискримінації широко поширений серед роботодавців: часто перші негативно налаштовані до літніх працівників навіть у випадках, коли ті є не менш освіченими та продуктивними у порівнянні з молодими співробітниками.

Чимало українців зустрічаються з ейджизмом при працевлаштуванні. Попри великий досвід роботи, вони неодноразово чули відмову саме через свій вік. Працедавці виправдовують це віковим цензом. 

Ейджизм – це незаконно

21 стаття Кодексу законів про працю забороняє дискримінацію у сфері праці за будь-якою ознакою, зокрема за віковою.

Серед працедавців побутує стереотип: старші люди – менш продуктивні. Їм важко адаптуватися в молодому колективі й вони не так швидко вчаться. Але все це залежить від людини. Часом люди у віці 50+ втрачають мотивацію саме через ейджизм і махають рукою на свою кар'єру. 

Крок 1: Резюме

Важливу роль в працевлаштуванні відіграє правильно написане резюме. Воно повинно відповідати сучасним вимогам ринку та конкретного роботодавця. Пишіть про свій досвід, досягнення, давайте якомога більше конкретики. Доведіть, що ви можете бути корисним та швидко адаптуєтесь в молодому колективі. 

Крок 2: Активно шукайте вакансії 

Шукайте їх всюди: на сайтах з пошуку роботи, в соціальних мережах, прислухайтеся до рекомендацій. 

Крок 3: Самовдосконалюйтесь

Щодня дізнавайтеся щось нове, відвідуйте курси та тренінги. Вчіть та удосконалюйте мови. 

Джерело:
До списку новин