загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Названо пенсію, яку б хотіла отримувати українська молодь

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Інтерес до недержавних пенсійних фондів повинні проявити молоді люди, які на пенсії хочуть жити краще, ніж їхні бабусі та дідусі.

Молоді українці не вірять в те, що в старості держава зможе їх забезпечити, але хотіли б на пенсії отримувати 7-10 тис. гривень щомісяця.

Саме такий підсумок опитування. Фінансовий консультант Любомир Остапів вважає, що недовіра молоді до популістських обіцянок – це хороший знак.

"Це означає, що ми вже пережили Радянський Союз, він вивітрився з голови і люди розуміють, що потрібно самим дбати про себе. Навіть якщо взяти Америку, як одну з найбагатших країн у світі, там мізерна пенсія від держави, і то вона нараховується не всім. Тому так само, як і в Україні, американець на свою державну пенсію навряд чи проживе комфортно. В очах нашої молоді є приклад наших пенсіонерів, які отримують від держави в середньому близько 130 доларів на місяць. Вони визнали цю проблему і прийняли, що держава їх не забезпечить", – говорить Остапів.

Читайте такожВідпустка за власний рахунок: українці просять виплатити зарплату

Наступний крок, зазначає експерт, вивчення досвіду США і Європи в частині пенсійного забезпечення, яке дозволяє в похилому віці жити благополучно. Там поширені інвестиції в недержавні пенсійні фонди.

"Людина повинна визначитися, скільки вона може відкладати на місяць. Хоча фінансові консультанти рекомендують відкладати 10% від доходу, якщо людина нічого не відкладала, відразу відкладати 10% буде складно. Я б почав з 5%", – говорить Остапів.

Якщо ми говоримо про пенсійні заощадження, то зараз в пенсійні фонди можна вносити через Приват24, монобанк, Portmone в кілька кліків. Операційно – це абсолютно не важко.

"Але перший крок – визначити суму. Потрібно почати. Свого часу я починав з 300 гривень в місяць в умовах війни. І все нормально, мій пенсійний фонд працює, показує хороші результати, а я щороку збільшую суму, яку відкладаю", – ділиться експерт.

 

Джерело:
До списку новин