Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир ВІТЧИЗНЯНА ПРОТИВІРУСНА НОРМОТВОРЧІСТЬ ЯК ПРОДОВЖЕННЯ СПІЛКУВАННЯ ЗЕ-КОМАНДИ ЗІ СВОЇМ ВИБОРЦЕМ

Ми розпочинаємо інформувати наших читачів щодо запровадження державою правових заходів і механізмів протидії розповсюдженню інфекції та частково здійснюватимемо їх правовий аналіз.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
У вас є особиста захисна маска?

Економіст Савченко: Україна втратить $22,5 млрд, якщо обмежувальні заходи триватимуть до травня

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Якщо обмежувальні заходи в Україні у зв'язку з епідемією коронавірусу триватимуть до травня, то ВВП України впаде на 15% у річному вимірі, а безробіття зросте до 25%, заявив економіст, колишній заступник голови НБУ Олександр Савченко.

"Якщо обмежувальні заходи буде продовжено до травня, навіть без уведення надзвичайного стану, то мій прогноз: ВВП України впаде на 15% у річному вимірі. Чому? Відповідь проста: обмежувальні заходи вже зачепили чверть валового внутрішнього продукту країни – торгівлю, транспорт, перевезення, туристичний, готельний і ресторанний бізнес. А що таке для країни падіння ВВП на 15%? У доларах наш внутрішній валовий продукт становить $150 млрд, отже, падіння на 15% – це $22,5 млрд утрат", – прогнозує Савченко.

На його думку, незабаром обмежувальні заходи вплинуть і на інші сфери, зокрема на будівельний бізнес.

"Наприклад, ніхто не купуватиме квартир, на 50–60% упаде будівельна сфера, а за нею виробництво будматеріалів тощо", – вважає він.

Безробіття, за оцінкою Савченка, зросте до 25%. Наприкінці 2019 року, за даними Держстату (.doc), безробіття в Україні становило 8,7%.

"Реальні доходи громадян у середньому впадуть приблизно на 15% за рік. Безробіття, за моїми розрахунками, зросте до 25%. Уже зараз понад мільйон людей по всій Україні залишилося без роботи і засобів на прожиття. Тільки в Києві я нарахував приблизно 300 тис. осіб, які втратили роботу. Це продавці, офіціанти, кухарі, прибиральники, охоронці тощо. Навіть кур'єрів набагато менше стало", – сказав він.

Савченко вважає, що найбільше від економічної кризи постраждають малий бізнес і пенсіонери.

"Утрати, до речі, будуть неоднаковими, тому що державний сектор і ті, хто в ньому задіяний, практично нічого не втратять. Чиновники як отримували, так і отримуватимуть. Основний удар припаде на приватний сектор і пенсіонерів. Малий бізнес і так уже повністю зруйновано, а в пенсіонерів через інфляцію і падіння курсу гривні купівельна спроможність пенсії різко знизиться", – зазначив експерт.

Читайте такожЕкономіст ЄБРР: За швидким кризовим падінням через епідемію піде різке зростання

За прогнозами Офісу президента, за оптимістичним сценарієм падіння економіки України від поширення коронавірусу становитиме 5% ВВП у 2020 році.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса на 25 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 425 тис., із них 18 963 померли, понад 109 тис. одужало. 

Компанія Moody's Analytics вважає, що епідемія коронавірусної інфекції може стати "чорним лебедем" для світової економіки і завдати більшої шкоди, ніж фінансова криза 2008–2009 років.

 

Джерело:
До списку новин