загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Лише обман змусив людей їсти картоплю - історія француза, який врятував мільйони

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Навчив їсти картоплю, робити цукор і поборов оспу - як Антуан Огюст Пармантьє змінив світ.

Картопля, яка є важливою частиною раціону людини у всьому світі, відносно пізно з'явилася в Європі. Новинку з Америки тепло сприйняли лише в Ірландії, де вона й понині національна страва, а ось на континенті бульбу зовсім не жалували. Усе зміг змінити Антуан Огюст Пармантьє, французький агроном та гігієніст.

Пармантьє був активним пропагандистом вживання картоплі в їжу, вважаючи, що ця культура зможе значно посприяти якості харчування європейців, а також зможе допомогти уникати голоду. Агроном навіть влаштовував вечері для вельмож і знаменитостей того часу, на яких він подавав страви з заморського коренеплоду.

Читайте також: Перша тварина, яку ви побачите на фотографії, багато розповість про вашу особистість

Однак найбільш відомою є оповідка про те, як дослідник використав хитрощі, щоб збільшити цікавість людей до картоплі. 

Антуан Огюст Пармантьє, фото Wikimedia Commons
Антуан Огюст Пармантьє

Пармантьє отримав від короля Людовика XVI невелику ділянку землі біля Парижа, де і посадив картоплю. Щоб викликати ажіотаж серед місцевого населення, удень поле охороняла озброєна сторожа, однак уночі місце лишалося без нагляду. Тому селяни проявили цікавість до нової сільськогосподарської культури та взялися тягати клубні у темний час доби.

Пармантьє найбільш часто згадується як пропагандист картоплі, але це не єдина його заслуга. Він також першим виділив цукор з буряку і провів першу масову кампанію з вакцинації проти віспи. У центрі наукових досліджень французького вченого завжди лишалася проблема голоду, який він хотів раз і назавжди знищити. Саме тому Пармантьє цікавився різноманітними сільськогосподарськими культурами і технологіями виробництва харчових продуктів. 

 

Джерело:
До списку новин