Австралійському орлові пощастило більше, аніж людині, а маленькому горобчику не пощастило взагалі.

Група вчених з Квінслендського університету (Квінсленд, Австралія) створила програму, що дозволяє бачити світ очима тварин. У всіх тварин зір влаштований по-різному: собаки, наприклад, погано розрізняють яскраві кольори, але чудово орієнтуються в сірих відтінках, риби катастрофічно короткозорі, а метелики можуть розрізнити більше відтінків, ніж люди. Але завдяки вченим з Квінсленда тепер можна краще зрозуміти тварин, побачивши світ таким, яким бачать його вони.

Програма називається Quantitative Colour Pattern Analysis (Кількісний аналіз кольорового малюнка), і вона дозволяє змінити будь-яку фотографію відповідно до системи зору різних тварин. Причому для цього не потрібні супер якісні зображення, підійдуть і фотографії, зроблені камерою будь-якого смартфона.

Читайте також: Вчені відкрили фермент, який зможе переробляти пластикові пляшки за кілька годин

Думка про створення такої програми прийшла до Ван де Бергa і його колеги Джолина Тросянко ще у 2015 році, і відтоді вони почали працювали над QCPA. Нарешті, справу було зроблено, і автори навіть написали цілу статтю про те, як працює їхнє творіння.

Для того, що подивитися на світ очима бджілки або рибки, потрібно всього лише завантажити програму, яку творці зробили безкоштовною, а потім, слідуючи викладеній авторами інструкції, редагувати фотографію. Програма може показати не лише різницю в колірному сприйнятті, але і дозволить порівняти дальність бачення людини та різних тварин. Так, за висновками програми орлу пощастило більше ніж людині, а маленькому горобчику не пощастило взагалі.

Ця програма була створена для того, щоб екологам та біологам було легше зрозуміти, як тварини візуалізують один одного і світ навколо. Але творці сподіваються, що програма стане в нагоді не лише для вчених, але і для звичайних людей, яким цікаво пізнавати світ навколишній світ.