загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Надбавка у 9 тис. грн: пенсіонери можуть «вибити» у держави законну доплату

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

В Україні з’явився перший прецедент.

Пенсіонери можуть домогтися істотних надбавок до виплат.

Для окремих категорій пенсіонерів виплати можуть бути підвищені на 9 тис. грн. Стосується це, зокрема, пенсіонерів-чорнобильців, які вже почали домагатися від держави отримання належної їм за законом надбавки.

Так, Велика палата Верховного суду прийняла рішення задовольнити позов у зразковій справі №240/4937/18 за позовом пенсіонера з Овруцького району Житомирської області.

Чоловік подав до суду на місцеве управління Пенсійного фонду ще у 2018 році, коли йому перестали виплачувати встановлені законом надбавки.

Читайте такожПрацівник не несе відповідальності за порушення порядку заповнення його трудової книжки: постанова Першого ААС

Згідно зі ст. 39 Закону України «Про статус громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи», йдеться про надбавки у розмірі двох мінімальних зарплат (на сьогодні це 9 400 грн).

Касаційний адмінсуд задовольнив вимогу позивача, призначивши йому доплату, але не за ЗУ «Про статус чорнобильців», а за постановою Кабміну №1210, де суми надбавок суттєво менші - від 5 до 13 грн.

Однак у цій справі є одне «але»:

у 2018 році Конституційний суд визнав постанову Кабміну неконституційною, фактично повернувши чинність статті 39, де вказувалося про доплати у кілька тисяч.

Попри те, що постанова №1210 продовжує діяти, цей прецедент показав, що справедливості можна домогтися.

Велика палата Верховного суду вирішила, що така практика є помилковою. При чому, це рішення є зразковим, тобто означає, що Пенсійний фонд має здійснити перерахунок усім пенсіонерам, які опинилися в такій же ситуації, як і позивач.

Згідно з рішенням Верховного суду, Овруцьке управління ПФУ зобов'язане нарахувати позивачу доплати з 17 червня 2018 року (тобто, майже за 2 роки).

Доплати, згідно ЗУ «Про статус чорнобильців», повинні складати:

-    особам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення в зоні «безумовного відселення» - 3 мінімальні зарплати; у зоні «добровільного відселення» - 2 «мінімалки»»; у зоні посиленого радіаційного контролю - 1 «мінімалка»;
-    пенсіонерам, які працюють на забруднених територіях, сума оплати повинна бути підвищена на 25%;
-    непрацюючим пенсіонерам - доплата у розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин