загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Українцям готують дві накопичувальні пенсії: усі подробиці

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявляє, що з 2021 року в Україні планується паралельний запуск двох накопичувальних пенсійних систем. Одна – для всіх потенційних пенсіонерів, друга – для тих, хто має право на пільгову пенсію.

"Передбачається, що накопичувальним рівнем можуть скористатися всі потенційні пенсіонери. Хочу зазначити, що є дві окремі накопичувальні пенсійні системи. Перша - це запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи з 2021 року... Також ми працюємо над другою теж накопичувальною системою - але для людей віком до 35 років, які працюють на роботах, що надають право на пільгову пенсію... Ми передбачаємо в законопроекті, що професійна накопичувальна система може бути запроваджена в 2021 році", - сказала Лазебна.

За словами міністра, на сьогодні коефіцієнт заміщення (показник порівняння пенсії людини до зарплати перед виходом на пенсію) становить 27-28%, тоді як раніше він був 57-60%, і це був хороший показник.

"І, на жаль, спостерігаються тенденції до зменшення. Тоді як за стандартом МОП (Міжнародної організації праці - ІФ) має бути не менше ніж 40%. Тому нам зараз треба подумати, що люди отримають через 20 років. Якщо через 20 років у нас буде мало людей працездатного віку, хто утримуватиме пенсіонерів? Тому і потрібна накопичувальна система як єдина альтернатива. На сьогодні точаться дискусії навколо моделі управління та захисту активів", - додала вона.

Читайте такожПенсійна реформа: працівники важких професій можуть втратити зароблені пенсії

Що стосується накопичувальної професійної пенсійної системи, яка охопить майже 150 тис. працівників, зайнятих на роботах із важкими і шкідливими умовами праці, то передбачається, що роботодавець сплачуватиме внески за працівника на його накопичувальний рахунок, а якщо працівник піде з цієї роботи, накопичення за ним залишаються.

"Він зможе перевести на другий накопичувальний рівень або ще якось розпорядитися цими коштами. Крім того, це буде таким бонусним соціальним пакетом для працівника на таких виробництвах. Цей законопроект нині проходить процедуру узгодження", - зазначила міністр.

Лазебна додала, що пільговики зможуть брати участь у двох програмах, але накопичувальна професійна система – це ще й можливість накопичити кошти на фінансування дострокової пенсії.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

 

Джерело:
До списку новин