загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Безкоштовні медичні послуги: що робити, якщо у лікарнях вимагають гроші

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Пацієнти мають право на безкоштовні послуги у медзакладах, які уклали угоди із НСЗУ.

Національна поліція України розслідує 9 випадків вимагання грошей з пацієнтів за обстеження, за які медичні заклади вже отримали гроші від свого власника та Національної служби здоров'я України (НСЗУ).

Пацієнти мають право на безкоштовні послуги у медзакладах, які уклали угоди із НСЗУ. А програма медичних гарантій зросла до 31 послуги. Перелік безкоштовних послуг можна знайти на сайті НСЗУ. 

Так, одеситка Юлія Таран і киянин Всеволод Некрасов між собою не знайомі, вони живуть у різних містах, але історії у них дуже схожі.

До одеського онкологічного диспансеру жінка звернулася із направленням на руках і розраховувала на безкоштовне обстеження. Але її ошелешили сумою в 4600 гривень.

Мама Всеволода пів року безкоштовно лікувалася у Києві. Але за чергове обстеження комп'ютерну томографію (КТ) попросили гроші. Платити двічі – спочатку податки, а потім за послугу, чоловік відмовився.

Перше, що зробив Всеволод Некрасов на шляху до безкоштовного КТ для мами - вивчив інформацію на сайті НСЗУ. Там зазначалося, з його слів, що Київський онкологічний центр отримав у квітні 23 млн грн, у травні 20 млн.

На цьому ж сайті, каже Всеволод, є також і інформація про кожну безкоштовну послугу, яку надає  певна лікарня.

І він, і одеситка Юлія не полінувалися і написали скарги до НСЗУ. Безкоштовне обстеження пацієнти отримали.

В Одесі ТСН запевнили, що то був просто технічний збій.

"Оскільки ми знаходимося на етапі реформування, він ще не завершений, то деякі моменти ще не прописані і самою НСЗУ. І для нас не є абсолютно зрозумілими. Тому поки для таких пацієнтів все вирішується в індивідуальному порядку", - повідомила завідувачка відділенням ентероскопічної та променевої діагностики Одеського обласного онкологічного диспансеру Іванна Сахарова. 

Лікування онкології одне з найдорожчих. Цього року фінансування диспансерів збільшено на 70%, кажуть в НСЗУ. І якщо за послугу, гарантовану державою, вимагають гроші, радять не поспішати  платити.

"Припинити візит і подати скаргу до НСЗУ. Ми зможемо з'ясувати, що саме відбувалося, з яких причин. Якщо лікар вимагає благодійного внеску, якщо це є причиною чи передумовою, щоб пацієнту була надана послуга, то це порушення. І таке порушення, якщо воно буде зафіксовано,  воно передається до поліції. У нас є такі випадки і вони частіше трапляються з веденням вагітності", - повідомила в.о. голови НСЗУ Оксана Мовчан.

Читайте такожЗ липня зростуть соціальні допомоги: кому і наскільки

Технічним збоєм пояснили відмову у безкоштовному обстеженні і в Києві. Мовляв, у мами  Всеволода було два направлення: від онколога та сімейного лікаря. Тому і не порозумілися.

"Якщо говорити однозначно чи вистачає грошей, чи не вистачає, то це важке питання. Не можна однозначно відповісти. По-перше, у нас ще мало досвіду роботи. По-друге, напевно, буде завжди позиція, що грошей не вистачає. Ми листуємося з департаментом, ми обговорюємо ці питання. Ми їх вирішуємо", - каже заступник головного лікаря Київського міського клінічного онкологічного центру Андрій Кондратенко.

Загалом лікарні можуть надавати і платні послуги. Але лише ті, що не входять до переліку безоплатних, гарантованих державою.Тарифи на них мають бути затверджені власником лікарні і  оплата має проводитися лише через касовий апарат. 

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин