Стати жертвою квартирних злодіїв може кожен. Тому великі суми, а також цінні речі, краще зберігати в банку. Проте більшість українців не довіряють свої заощадження банкам і воліють тримати їх ближче до себе — у власному житлі. Місця, які здаються вам надійними для зберігання цінних речей, професійним злодіям давно відомі.
Здебільшого квартирні крадіжки відбуваються вдень, поки господарів немає вдома. Для досвідчених злодіїв ані замки, ані двері, ані сигналізація — не перешкода. Опинившись всередині, вони перевіряють ті місця, де люди зазвичай ховають свої заощадження.
До вашої уваги топ-11 місць, куди ні в якому разі не варто ховати гроші й коштовності — їх злочинці перевіряють першочергово:
1. Білизна, одяг, взуття. Злодії перетрушують усе й навіть не гребують ритися в брудній білизні, тому кишені сорочок, шкарпетки, взуття, нижня білизна — не місце для зберігання грошей.
2. Меблі й музичні інструменти. Домушник обов’язково простукає всі порожнини, дверцята, задні й нижні стінки. Перетрусить комоди, полиці, шухляди. Зазирне під стіл, ліжко й шафу, розріже підкладки стільців і крісел. Не лякає злодіїв і велика кількість мотлоху на антресолях. Вони скинуть усе на підлогу й розтрощать у пошуку ваших грошей.
3. Книги, диски, фотоальбоми. Злодії не лінуються перетрусити книжки, перевірити обкладинки й палітурки, переконатися, чи немає в книжковій шафі потайного сейфа. Іноді господарі роблять скарбнички у вигляді книг. Даремно! Типова картина крадіжки — розкидані й понівечені книги і фотоальбоми, а також відеокасети й компакт-диски.
Читайте також: Заробіток на інвестиціях від 10 грн: ТОП-7 перспективних ідей для інвестування маленької суми
4. Побутова техніка. Злодії шукають у духовках, холодильниках, мікрохвильових печах, навіть у вентканалах. Не варто зберігати гроші в системному блоці комп’ютера, дрібній відеоапаратурі, відеотехніці або всередині пилососа в мішку для збору пилу. Навіть якщо злодій не знайде схованку, то просто винесе її разом з апаратурою.
5. Кухонне начиння. Крадії не залишать без уваги не тільки шафи, стіл, стільці, холодильник, плиту й побутову техніку, вентиляційні люки й шахти, а й посуд, банки з крупами, пакети з цукром або овочами. Злодюжка обов’язково зазирне у всі закриті посудини. Навіть у відро для сміття.
6. Картини і дзеркала. Часто гроші зберігають за картиною, дзеркалом, настінним килимом або рамкою з фотографією: купюри просто приклеюють скотчем. Будь-який злодій знає про ці схованки. Картину зі стіни можуть просто зірвати, щоби подивитися, чи немає за нею сейфа. Або забрати, якщо є підозра, що її можна дорого продати.
7. Порожнини в підлозі, у стінах і на стелі. Якщо злодій знає, що господарів довго не буде, він може не поспішаючи розрізати натяжні стелі, зазирнути за плінтус, промацати шпалери й навіть перевірити всі розетки: раптом одна — фальшивка, за якою є схованка.
8. Ванна й туалет. Злодії залазять і в пральні машини, і в змивні бачки, видавлюють тюбики, розбивають непрозорі флакони і ємності, розбирають сантехнічні шафи.
9. Дитячі іграшки. У пошуках коштовних прикрас і грошей іграшки зламають або розірвуть.
10. Горщики з кімнатними рослинами. Багато хто ховає гроші у вазони з рослинами, однак і ці місця злодії прекрасно знають.
11. Особливо потрібно зауважити про лоджії й балкони. Як правило, вони обладнані всілякими місцями для зберігання запасів, інструменту та всіляких речей, які не потрібні, але й викинути шкода. Ці місця найскладніші для злодіїв. Але за наявності часу, не сумнівайтеся, він і там усе перериє.
Що стосується сейфів, то це спірне місце. Якщо грабіжник — професіонал, він знайде спосіб відмикнути його. Також деякі з них невеликої ваги й розміру і їх можна просто винести з квартири.