загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Скільки років трудового стажу Ви маєте?

Волинянин вирощує понад 50 сортів винограду

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У садибі Ярослава Барея з Буциня Старовижівського району більше 50 сортів винограду, ним засаджено біля хати десять соток землі. Вирощуванням цієї культури чоловік займається з 1997 року, відколи оселився у власному будинку. Перше, що посадив біля нього – це виноград.

Спочатку культивував старі сорти, та вони не могли подивувати високим урожаєм. Тому Ярослав Адамович почав купувати сучасні, однак нерідко продавці підсовували неякісний товар. Але невдачі не розчарували.

– Чотири роки набивав шишки у пошуках перевірених сортів, ще чотири – вивчав мистецтво догляду за цією культурою з Інтернету, адже я інженер-механік. І вже п’ять літ, як отримую хороші врожаї, – розповідає пан Ярослав. – Найбільше гроно, яке виростив, заважило 2350 грамів. Це сорт Віктор.

Читайте такожФермери Херсонщини механізували виробництво легендарного бекмесу

На думку виноградаря, нині цю культуру можна вважати поліською, хоч врожай і залежить від багатьох чинників: ґрунтів, кліматичних особливостей і догляду. Втім Ярослав Барей радить на Волині культивувати саме ранні та надранні сорти, бо пізні не встигають дозрівати. Серед них Аркадія, Добрянка, Пам’ять учителя, Ландиш. Його виноградом із задоволенням ласують односельці. Особливо багато охочих перед Спасом, коли плоди освячуються в церкві. А ще пан Ярослав виготовляє з винограду домашнє вино, тож на свята є чим почастувати гостей.

– У догляді за солодкою ягодою допомагають сини Олександр та Василь, – каже Ярослав Адамович, який планує додати до свого виноградника ще 10 нових сортів цієї культури, і ділиться деякими секретами у вирощуванні винограду.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин