загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсіонерам розповіли, як накопичити на старість: можна жити не тільки на пенсію

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Розмір пенсій, встановлений для українських пенсіонерів, дозволяє їм тільки виживати на старості, але не жити нормальним життям. Саме тому думати про пенсію потрібно заздалегідь, не розраховуючи на допомогу від держави. Існує кілька варіантів накопичення коштів до виходу на пенсію. Про них докладно розповів засновник тренінг-центру "Cashflow Ukraine" Олексій Половинкін.

Ще задовго до пенсії українці можуть відкрити депозит у банку і туди щомісяця відкладати гроші. Однак, у цьому варіанті є підводні камені— при закритті банку вкладнику виплатять лише до 200 тисяч гривень, а решту накопичених грошей вже не повернути. Повернення всіх коштів при ліквідації гарантує лише Ощадбанк.

Назбирати гроші можна і купивши державні цінні папери — облігації внутрішньої держпозики в банку або через брокерів. На думку експерта, забезпечити собі накопичення грошей до виходу на пенсію можна за допомогою вкладів у приватний страховий фонд. Але мінусами цього варіанту він називає нечисленність учасників і недостатня кількість інструментів для інвестицій, через що фондовий ринок в Україні працює не так активно, як в зарубіжних країнах.

Щоб на старості років не думати про те, як прожити на пенсію без допомоги дітей і онуків, щомісяця потрібно відкладати мінімум 10% заробітної плати, а краще всі 30%. Безумовно, все залежить від ваших доходів. При середній і нижче середньої зарплати в Україні накопичити ці гроші дуже не просто. А якщо говорити про мінімальну пенсію, яка з 1 липня 2020 року становить 1712 гривень, то цих грошей вистачить хіба що заплатити за комуналку.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

 

Джерело:
До списку новин