загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Пенсійне забезпечення: народні обранці пропонують військовим пенсіонерам зачекати до 2021 року

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

15 липня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, на якому обговорювався горезвісний проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо відновлення дії попередніх редакцій норм зазначеного Закону (реєстраційний № 2141).

Нагадаємо, що цей документ зареєстровано в парламенті ще торік у вересні. Основна мета законопроєкту має благі наміри: повернути ті 90% відповідної суми грошового забезпечення замість 70%, встановлених наразі попереднім законом. Тобто відновити справедливість.

Чому не справдились сподівання?

– Розуміємо, скільки тисяч людей очікують на цей законопроєкт, який встановить певну соціальну справедливість серед військових пенсіонерів, що раніше вийшли на пенсію і тими військовослужбовцями, котрі звільняються нині, – зазначав ще в лютому в інтерв’ю для АрміяInform один з авторів документа, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк. – Очікуємо, що цей законопроєкт потрапить у сесійну залу, зважаючи на те, що до авторства залучені представники більшості народних депутатів. Це дає нам шанси, що його ухвалять, і військові пенсіонери отримуватимуть справедливі пенсії.

Не справдились сподівання і пана Цимбалюка, і 550 тисяч військових пенсіонерів, які вже не перший рік залишаються, так би мовити, ошуканими. Вчора члени Комітету ухвалили наступне рішення: «Враховуючи, що прийняття зазначеного проєкту Закону матиме вплив на показники Державного бюджету України, збільшуючи його витрати, відповідно до статті 103 Регламенту Верховної Ради України направити його для отримання відповідного експертного висновку уряду, виходячи з вимог статті 116 Конституції України, згідно з якою Кабінет Міністрів України забезпечує проведення політики у сфері соціального захисту».

Потрібно знайти маже 15 мільярдів

Результати розгляду законопроєкту 2141 кореспондент АрміяInform попросив прокоментувати голову підкомітету з державної безпеки та оборони Комітету Ірину Верещук.

– У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що його реалізація потребує додаткових витрат державного бюджету в розмірі 14,8 мільярдів гривень, – зазначила Ірина Андріївна. – Зрозуміло, що ми маємо покластися на думку представників Міністерства фінансів і Кабміну. Ці кошти необхідно знайти. Закон, який не працюватиме, нам не потрібний. Тому шукаємо можливості, аби скоординувати наші позиції, щоби цей закон працював.

Варто нагадати, що народні депутати вже «покладалися» на думку урядовців і, зокрема, Мінфіну. У розмові Ірина Верещук підтвердила, що попередній висновок був негативний – «не ухвалювати». Не потрібно бути великим експертом, щоб і нині, після чергового направлення законопроєкту до урядовців, спрогнозувати їхній вердикт: коштів немає. У чому ж тоді значення липневого розгляду законопроєкту на Комітеті?

– Закон буде прийнято на «виріст», – пояснила Ірина Андріївна. – Ми не говоримо, що його ухвалять сьогодні, бо ми розуміємо складність проблеми. Але коли ми не закладатимемо бюджетування на наступні роки, то ніколи не вийдемо з цього стану, що не знайдемо коштів на збільшення пенсійного забезпечення. Навіть якщо приймемо цей законопроєкт під час наступної сесії, то це вже новий бюджетний період. Ми хочемо, щоб Мінфін, формуючи бюджет наступного року, заклав у нього ті 14,8 мільярдів, які необхідні для реалізації закону. Цього року це вже неможливо.

На сьогодні близько 50 тисяч військових пенсіонерів у пошуках справедливості звернулись до судів і мають позитивний результат. До нового року ця цифра зросте, бо довіра до законодавчого органу в суспільстві впала вже до 12 відсотків. І спостерігати, як урядовці з нардепами «футболять» довгоочікуваний законопроєкт, військові пенсіонери навряд чи захочуть. Не можна виключати й протестні акції, на кшталт тих, що прокотилися країною у 2017–2018 роках.

І насамкінець, про престижність військової служби, і зокрема офіцерської. У травні цього року на офіційному вебсайті Міністерства оборони України розпочато вивчення громадської думки з питань підвищення привабливості та престижності військової служби, а також удосконалення соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей. Серед чинників підвищення «привабливості та престижності» значиться й пенсійне забезпечення…

Але є і добра новина з засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Крім вищезазначеного законопроєкту 2141, розглядали ще один – 2343. Так ось, члени Комітету вирішили рекомендувати Верховній Раді України ухвалити проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у другому читанні та в цілому як Закон у запропонованій Комітетом редакції з урахуванням оголошених відпрацьованих у робочому порядку зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України.

Цим законопроєктом, зокрема, передбачено:

впорядкування питань, пов’язаних з наданням відпусток військовослужбовцям; уточнення окремих питань реалізації права військовослужбовців на забезпечення житлом;

приведення термінології Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» у відповідність до законів «Про освіту», «Про вищу освіту» та інших законів України;

уточнення джерел фінансового забезпечення заходів, пов’язаних з реалізацією прав та соціальних гарантій військовослужбовців.

За словами народного депутата Ірини Верещук, цей законопроєкт менш затратний, ніж «пенсійний».

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

 

Джерело:
До списку новин