загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Наступний опалювальний сезон може бути проблемним: Що робити з боргами за газ?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Оригінал на сторінці Юрія Корольчука у Facebook

1 серпня має запрацювати ринок газу для населення. І зусиллями "Нафтогазу України" вся увага була прикута до вибору постачальника останньої надії. А також до менш скандальних голосних заяв того ж таки "Нафтогазу" про агресивний вихід на ринок продажу газу для населення. Дивувала лише пасивна позиція "Нафтогазу" щодо питання боргів.

Слабка позиція і фактична відсутність роботи "Нафтогазу" із боргами на ринку газу (а там уже назбиралось 70 млрд грн, з них 37 млрд грн – це борги ТКЕ) породжує відповідне аналогічне ставлення до боргів у інших компаній. Так, теплокомуненерго віднедавна "пішли в мінус" у питанні оплати вартості розподілу газу. Розподіл газу – в умовах анбандлінгу і розділення напрямків діяльності ці гроші йдуть виключно для підтримки в технічному стані готовності газових мереж. І борги за розподіл ТКЕ вже зараз склали 1 млрд грн.

Знову ж таки "Нафтогаз" нещодавно бив у набат і стурбовано писав про кризу неплатежів теплокомуненерго. Але що робить "Нафтогаз"? Нічого. Хоча питання розподілу газу не менш важливе, оскільки фізично продати газ без "труби" не вийде. Тому можна навіть сказати, що саме борги за розподіл газу можуть стати на перешкоді проходженню опалювального сезону 2020-2021 рр.

З початку року борги виробників тепла для потреб населення перед Операторами ГРМ вже склали понад 1 млрд грн. Боргова криза потребує вирішення напередодні опалювального сезону.

 

Пасивність "Нафтогазу" у цьому питання взагалі важко пояснити. Адже ТКЕ винні облгазам, а облгази винні компанії "Оператор ГТС". Тим самим "Нафтогаз" фактично "підставляє" оператора, який займається транзитом газу через Україну. Такий посильний "вклад" у позитивний образ України як транзитера газу.

Рано чи пізно "Нафтогазу" доведеться вийти із пропозицією можливості реструктуризації або списання заборгованості ТКЕ. Паралельно вже уряд і держава повинні будуть вирішити питання встановлення економічно обґрунтованого тарифу на теплову енергію як товар ТКЕ.

Юрій Корольчук

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими

 

Джерело:
До списку новин