загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Що робити, якщо ви стали свідком серйозної ДТП і хочете допомогти?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Що робити, якщо ви стали свідком серйозної ДТП і хочете допомогти?

За минулий рік в Україні в дорожньо-транспортних пригодах загинуло більше 3 тисяч осіб, більше 28 тисяч отримали травми різного ступеню тяжкості. На жаль, більшість (близько 76 %) загинуло на догоспітальному етапі.

Звісно, можна нарікати на бездіяльність та халатність екстрених служб, але дуже часто постраждалі в ДТП потребують негайної допомоги ще до приїзду «швидкої» чи рятувальників. Саме дії перехожих та свідків аварії можуть покращити цю статистику. На жаль, через необізнаність, люди на місці ДТП бояться надавати будь-яку допомогу постраждалим, або ж надають її неправильно. Усі ми знаємо, що в кожному авто має бути аптечка першої допомоги, але часто сприймаємо її як такий собі оберіг від штрафів, що має лікувати постраждалих вже своєю наявністю. Але коли справа доходить до необхідності безпосереднього використання складників цієї аптечки, виявляється, що вони не годяться для порятунку життя. А ще багато хто лише в цей момент починає розуміти, що не має ані знань, ані навичок їх використання. Якщо такий стан речей не зміниться — люди, що могли б жити, і далі помиратимуть на дорогах без допомоги.

Важливо! Жодна публікація або стаття не навчить вас надавати домедичну допомогу постраждалим у ДТП. Цьому можна навчитися тільки багаторазовим відпрацюванням необхідних навичок на курсах першої допомоги. Такі курси надають всю необхідну інформацію та навчають цим навичкам. Але, найголовніше, такі курси додають впевненості в ситуаціях, коли комусь знадобиться ваша допомога.

То що ж робити, якщо ви стали свідком серйозної ДТП та хочете допомогти?

Переконайтеся у власній безпеці! Дуже часто ДТП стаються на дорогах із високою швидкістю руху, на небезпечних перехрестях та поворотах. Побачивши, що хтось потребує вашої допомоги — спершу подивіться в різні боки та переконайтеся, що можете безпечно підійти до місця аварії та перебувати там. Можливо, спочатку доведеться зупинити трафік. 

Позначте місце аварії та себе за допомогою спеціальних світловідбиваючих пристроїв (в більшості автомобілів є такі пристрої як спеціальний світловідбиваючий жилет та трикутник для позначення місця пригоди).

Що робити, якщо ви стали свідком серйозної ДТП і хочете допомогти?
Зображення з відкртих джерел 

Також небезпеку становить і сам транспорт, що став учасником ДТП. Тож, якщо є така можливість, вимкніть двигун автівки, у якій знаходиться постраждалий, та підкладіть щось під колеса, щоб автівка не рухалась.

Важливо використовувати нітрилові рукавички, щоб убезпечити себе від патогенів, що можуть міститися в рідинах постраждалого. Такі рукавички мають бути в автомобільній аптечці.

Запам’ятайте, ваша особиста безпека завжди на першому місці!

Викликайте екстрену медичну допомогу (ЕМД), поліцію та рятувальників. Це можна робити самотужки, або попросити когось із перехожих. Не відкладайте виклик «швидкої» та решти екстрених служб якщо ви розумієте, що в ДТП, свідком якої ви стали, могли травмуватися люди.

Зупиніть усі наявні масивні кровотечі. Для цього в автомобільних аптечках є турнікет та бинти. Дуже часто нам говорять, що є три типи кровотечі: артеріальна (яскраво червона пульсуюча), венозна (темна й не пульсуюча) та капілярна (невелика, повільна). Але в домедичній допомозі варто розрізняти лише дві: критичну та некритичну. 

Критична кровотеча — це велика кількість крові, що виходить із тіла і пляма крові швидко зростає. Якщо така кровотеча наявна з кінцівки постраждалого — використовуйте турнікет. Накладається турнікет на 5 см вище місця поранення (але не на суглоб), якщо ви можете точно визначити місце кровотечі. Якщо ні, то накладайте турнікет на кінцівку максимально високо (ближче до тулуба). Якщо ж така кровотеча не може бути зупинена турнікетом — тисніть прямо на місце поранення бинтами. 

Некритичні кровотечі — це невеликі плями крові, що зростають повільно. Працювати з такими кровотечами варто вже після того, як ви впевнилися, що в постраждалого немає інших загрожуючих життю проблем. Контролюється така кровотеча тиснучою пов’язкою з бинта.

Не забувайте про свою безпеку! Контактувати з кров’ю постраждалого варто лише в рукавичках. 

Не намагайтеся дістати постраждалих з авто, якщо в цьому немає потреби. Діставайте постраждалих тільки тоді, коли щось загрожує їхньому життю. Наприклад, ви виявили, що в постраждалого немає дихання і вам потрібно робити серцево-легеневу реанімацію, для цього вам буде потрібно дістати постраждалого з авто та покласти його на землю. 

Якщо постраждалий дихає й нічого не загрожує йому поки він знаходиться в авто — лишіть його там до приїзду більш кваліфікованого персоналу. У постраждалих у ДТП можуть бути травми хребта, що можуть викликати ушкодження спинного мозку і, як наслідок, погіршення стану та, навіть, смерть через зупинку дихання. Тому, будь-які процедури, що пов’язані з рухом таких постраждалих, мають бути обґрунтовані з погляду доцільності.


Фото: Захист Патріотів

Перевірте, чи може постраждалий дихати та як він дихає. Людина без дихання може прожити не більше 5–7 хвилин. Цього замало для того, щоби постраждалий дожив до приїзду швидкої допомоги. Перевірте, чи може пацієнт дихати. Як? Спробуйте поговорити з ним. Якщо постраждалий із вами розмовляє — його дихальним шляхам наразі нічого не загрожує. Але якщо постраждалий без свідомості — його дихання може бути під загрозою.

Перевірте ротову порожнину людини на наявність сторонніх предметів або рідин. Не намагайтеся дістати їх пальцями з рота пацієнта! Краще використати підручні не гострі предмети. Спробуйте руками відкрити дихальні шляхи непритомного постраждалого. Для постраждалого в ДТП найкращим методом буде висування щелепи, адже в постраждалого в ДТП може бути травма шийного відділу хребта, і надмірні рухи шиї можуть завдати шкоди. 

Не підкладайте нічого під голову постраждалого — це може заблокувати його дихальні шляхи. Якщо дихальні шляхи відкриті, подивіться, чи підіймається грудна клітка постраждалого, спробуйте почути дихання або відчути його (піднесіть своє вухо до рота постраждалого). Якщо ви відчуваєте дихання постраждалого — продовжуйте спостерігати за його станом та працювати з іншими ушкодженнями (наприклад, некритичними кровотечами). Якщо ж дихання відсутнє — починайте серцево-легеневу реанімацію. Для цього вам знадобиться клапан-маска з автомобільної аптечки. 

Продовжуйте надавати допомогу постраждалому до приїзду «швидкої». Як тільки працівники ЕМД візьмуть на себе роботу з постраждалим, передайте їм детальну інформацію про те, що ви виявили під час допомоги постраждалому та яку допомогу надавали. Якщо це необхідно — допомагайте працівникам «швидкої» в їх роботі з постраждалим.

Не будьте байдужими, і ви зможете врятувати чиєсь життя, можливо навіть дорогих вам людей.

Інструктор Захисту Патріотів, NREMT Certified EMT-B, Координатор курсу EMR
 
Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими
 
 
Джерело:
До списку новин