загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Освіта отримала 0 гривень із Фонду боротьби з COVID-19 – ексміністерка Новосад

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

Уся система освіти не отримала жодної копійки із Фонду боротьби з COVID-19, хоча навесні витрати на освіту заради фінансування цього фонду були скорочені на 5 мільярдів гривень, повідомила колишня міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

«Тільки школа - це 443 тисячі педагогічних працівників (з них 70 000 пенсіонери), більш як 4 мільйони учнів. …Уряд чомусь не захотів виділити коштів для забезпечення заходів безпеки та матеріальної підтримки педагогів. Як виконати рекомендацію МОЗ/МОН про поділ класів, якщо кошти пораховані і видані на зарплату одного вчителя одного класу? Усьому засновники шкіл мають дати раду самі», – вказала Новосад у фейсбуці.

«Знаєте, що мене найбільше дивує в цьому всьому? Що не те, щоб шукали, шукали кошти і не знайшли. А те, що навіть не обговорювали», – додала колишня чиновниця.

Як відомо, Міністерство охорони здоров’я надало рекомендації стосовно того, як мають працювати навчальні заклади в умовах епідемії.

«Правила, серед іншого, передбачають

-   наявність масок,
-   серветок,
-   антисептиків,
-   термометрів у достатній кількості.

Проте, за які гроші купувати всі ці речі – до кінця не ясно. З одного боку, за законом, школи фінансуються з місцевих бюджетів. З іншого боку, усі ці витрати безпосередньо пов'язані з коронавірусом, на подолання наслідків якого уряд створив окремий фонд», – вказано в публікації.

Голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Роман Грищук на своїй сторінці у фейсбуці так прокоментував цю ситуацію: «З освіти забрали чи не найбільше. 1.5 мільярди гривень доплат не отримали молоді вчителі. 360 мільйонів викинули з облаштування молодших класів, скоротили фінансування Національного Фонду Досліджень. Забрали б ще більше, якби не активна позиція комітету освіти». Також він повідомив, що звернувся до прем’єра щодо виділення МОН принаймні 1 млрд гривень для «фінансування коронавірусних питань».

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому частина грошей з Фонду боротьби з COVID-19 пішла на «Велике будівництво», так: «Це рішення Верховної Ради».

18 червня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №3509, який передбачав, зокрема, перерозподіл грошей із Фонду боротьби з COVID-19 на ремонт і будівництво доріг та інших об’єктів інфраструктури.

Для фінансування заходів щодо боротьби з коронавірусом уряд створив окремий фонд розміром у майже 65 мільярдів гривень. Фонд боротьби з COVID-19 наповнювався шляхом урізання видатків на інші сфери. Найбільше «порізали» фінансування освітніх, культурних та спортивних проєктів. Частину фінансування також забрали з фонду регіонального розвитку, фонду енергоефективності, Верховного та Конституційного судів тощо.

На початку червня стало відомо, що з «ковідного» фонду витратили близько 30 мільярдів гривень, тобто менше половини. Решту – а це 35 мільярдів – уряд спрямував на «Велике будівництво» доріг та інших об’єктів інфраструктури.

На сайті Міністерства освіти і науки останньою новиною, присвяченою організації навачального процесу за умов поширення коронавірусної інфекції, є така: «Школо, ми готові»: МОН та ЮНІСЕФ запускають кампанію про безпечне навчання під час пандемії». У повідомленні не йдеться про фінасування заходів безпеки, а метою кампанії є «проінформувати вчителів і адміністраторів шкіл, учнів та батьків про правила та умови безпечного навчання в умовах пандемії COVID-19 у навчальному році 2020/2021».

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин