загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Ці гривні надто старенькі. Як обміняти купюри, які з 1 жовтня перестають бути в Україні засобом платежу?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

У готівковому обігу таких купюр залишилось близько 50 мільйонів штук.

Мова про банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень з датою випуску до 2003 року. Національний банк України вилучає їх з обігу. І ці купюри перестають бути засобом платежу.

Обміняти їх можна на монети і банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу. У Нацбанку кажуть: зробити це можна без обмежень і цілком безплатно в усіх банках країни до 30 вересня 2021 року включно. А в Національному банку та уповноважених банках (“Ощадбанк”, “Приватбанк”, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) — упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу — до 30 вересня 2023 року включно.

У пресслужбі НБУ пояснюють: банки повинні проводити обмін купюр відразу після звернення клієнта.

У відділеннях банків, до яких ми звернулися за коментарем, повідомляють, що для обміну грошей із собою потрібно мати паспорт. “Обміняти готівку можна у будь-який час. Кількість банкнот для обміну не обмежена”, — запевняють у фінустановах.

Крім того, клієнтам також пропонують не видавати готівку на обмін, а переказати кошти на банківський рахунок. “Якщо ж у вас немає відкритого у нашому банку рахунку, кошти можуть переказати на котрийсь із ваших комунальних платежів”, — каже консультант “Приватбанку” Юлія.

“Старі банкноти гривні зразків до 2003 року вже майже не виконують своєї функції платіжного засобу, — додають у пресслужбі Нацбанку. — Упродовж трьох останніх років громадяни ними майже не розраховуються, ці банкноти не інкасуються і до банків не надходять. У готівковому обігу їх залишається близько 1,8% загальної кількості (приблизно 50 мільйонів штук). Вилучення цих купюр не завдасть незручностей громадянам”.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

Джерело:
До списку новин