Міністерство соціальної політики підтримує законопроект "про накопичувальне пенсійне забезпечення", що знаходиться на розгляді в парламенті, і вважає за необхідне прийняти його до кінця року.

Про це передає прес-служба Мінсоцполітики з посиланням на міністра Марину Лазебну, яка взяла участь у засіданні робочої групи з розвитку пенсійної системи.

"Мінсоцполітики повністю підтримує його ідею як основу для впровадження другого рівня і необхідність його прийняття до кінця року з урахуванням наданих пропозицій, які знизять корупційні ризики, ризики монополізації, підвищать захист пенсійних накопичень людей і забезпечать комплексний розвиток всіх трьох рівнів пенсійної системи України", - сказано в повідомленні.

Що ще обговорювалося на засіданні

Крім того, Лазебна підкреслила провідну роль у формуванні надійності пенсійного накопичення Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку та Національного банку України та запропонувала передбачити у Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року конкретні заходи щодо створення дієвої системи захисту та забезпечення пенсійних накопичень громадян у другому та третьому рівнях накопичувальної системи.

Обговорили 5 основних напрямів розвитку пенсійної системи, за якими мають бути прийняті узгоджені рішення.

Перший. Питання прожиткового мінімуму. Маємо ситуацію, зазначила Марина Лазебна, коли цей показник використовується для будь-яких фіскальних визначень, проте не виконує основного завдання – не слугує стандартом соціального захисту громадян. Сьогодні до величини прожиткового мінімуму «прив’язані» майже 180 норм, які регулюють кримінальні, господарські, адміністративні питання. Це вдвічі більше, ніж норм, які регулюють питання соціальних виплат, яких 79.

Другий. Удосконалення пенсійного законодавства в солідарній пенсійній системі, зокрема встановлення дати щорічної індексації пенсій, її поширення на окремі категорії пенсіонерів, яким пенсія не індексується, встановлення особливостей пенсійного забезпечення батьків дітей з орфанними захворюваннями та інше.

Третій. Запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи для окремих категорій професій, яким пенсія призначається достроково.

Четвертий. Розвиток недержавного пенсійного забезпечення, підвищення захисту майнових прав та інтересів учасників накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

П’ятий. Запровадження другого рівня системи пенсійного забезпечення.

За словами Марини Лазебної, по першому і другому питанню Мінсоцполітики напрацювало чотири законопроекти, які системно вирішують проблеми, що накопичились, і наразі завершується їх узгодження з іншими центральними органами виконавчої влади та соціальними партнерами.

Щодо блоку питань з накопичувальної системи пенсійного забезпечення Марина Лазебна зазначила, що у Верховній Раді на розгляді перебуває проект Закону України „Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”, реєст. номер 2683 від 27.12.2019.  Марина Лазебна підкреслила провідну роль в формування надійності пенсійного накопичення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Національного банку України та запропонувала передбачити в Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року конкретні заходи зі створення дієвої системи захисту та гарантування пенсійних накопичень громадян в другому та третьому рівнях накопичувальної системи та зі створення інструментів для залучення пенсійних накопичень в розвиток економіки країни.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.