92-річна пенсіонерка з Китаю здійснила свою мрію і стала зіркою Інтернету. Вона вдягла весільну сукню і відтворила картину світового художника.

Чен Жухуа навіть не уявляла, що зможе стати зіркою інтернету. Їй 92 роки і вона живе в одному з пансіонатів у Шанхаї. Персонал і медсестри створили фотопроєкт, в якому кожен із пенсіонерів зміг би приміряти на собі образи з відомих картин. Так старенькі почали відтворювати роботи Ван Гога, Яна Вермеєра, Фріди Кало і Леонардо Да Вінчі. Картини виклали в інтернет. Тоді ж тихе та спокійне життя жінки змінилось і вона стала зіркою.

"Я ніколи не була впевнена у собі, вважала, що я не гарна. Коли побачила готові фото, то була у захваті", – каже пенсіонерка.

Організатори проєкту годинами обирали ідеальний реквізит, допомагали майбутнім моделям одягатися і наносити макіяж. У проєкті беруть участь як "молоді" пенсіонери, яким тільки-но виповнилося 70 років, так і ті, хто вже відсвяткував 100-річчя.

"Під час зйомок літні люди намагаються зробити все якнайкраще. Вони знову і знову позують, як на картинах. Іноді наші фотографи вже отримують ідеальний кадр, але дідусі та бабусі кажуть, що можуть ще краще і просять зробити "фінальний кадр", – каже директор пансіонату Цяо Іхао.

Чен Жухуа позувала для відтворення відомої картини французького живописця Адольфа Бурго "Дитина, яка плете вінок". Цей проєкт дав їй змогу одягнути справжню весільну сукню і реалізувати свою давню мрію.

"Мені зараз 92 роки. Коли я одружилась у 18 років, ніхто навіть і не думав про весільну сукню. Люди просто вдягали гарний шарф. Та й головне було, щоб одяг не був надто зношеним", – каже Чен Жухуа.

Чен настільки сподобалася фотографія, що вона зробила копію і повісила біля ліжка.

Відео та світлини людей похилого віку з'явилися у відомому додатку Douyin. Це китайський аналог TikTok. Користувачі соціальних мереж уже перепостили фото та відео тисячі разів. Кажуть, що їм подобається образи і впевненість "моделей". А ще, попри поважний вік, їх оптимізм та елегантність.

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.