загрузка...
Блоги
Дзьобак Володимир Дзьобак Володимир РОЗДУМИ ПРО НАДВАЖЛИВЕ або ЧОМУ НАШІ ОЛІГАРХИ СТАЛИ МОГИЛЬЩИКАМИ НИНІШНЬОЇ УКРАЇНИ

Головним інструментом нинішніх олігархів є безправний люмпен, який живе на подачках від держави, на грані фізичного виживання. Ось чому значна частина пенсіонерів є найкращим їх електоратом, який і допомагає часто приводити до влади їх ставлеників. Для малого і середнього бізнесу сьогодні закриті економічні ліфти у цілих галузях економіки, бо з кожним роком сфери зацікавленості олігархії збільшуються, перекриваючи кисень усім іншим.

Всі блоги
Колонка автора
Всі колонки авторів
Петиції ВАП
ВИМАГАЄМО ІНДЕКСАЦІЇ НАШИХ ПЕНСІЙ!!!
2 Подробиці Подати пропозицію
Опитування
Чи дотримуєтесь Ви правил карантину?

Навіщо прем'єр лякає і без того бідних українців?

Збільшити шрифт Зменшити шрифт
Надіслати
Друкувати

За словами керівника уряду Дениса Шмигаля, вже у 2021 році Кабінет міністрів запустить накопичувальні пенсії. Кожен, хто працює, зможе сам відкладати на старість. Держава буде платити всього лише "невелику соціальну пенсію", а решту потрібно буде збирати самотужки.

Пане прем’єр-міністре! Щоб реалізувати вашу ідею, без змін до Конституції не обійтися. Відповідно до статті 46 КУ право на пенсійне забезпечення гарантується державою для усіх громадян. Пенсії мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму.

У статті 22 КУ особливо підкреслено, що "права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод".

300 голосів для змін вказаних статей Головного закону в нинішньому складі Верховної Ради не знайдеться.

Звичайно, можна начхати на закон і волюнтаристськи запровадити накопичувальні пенсії. Одначе, переконаний, що цю ідею не підтримують у суспільстві, де тотальна недовіра до влади і фінансової системи.

Дефіцит Пенсійного фонду - майже 147 млрд грн. Сьогодні він покривається коштами державного бюджету. Цей дефіцит країна здатна подолати шляхом відродження національної економіки, промисловості та реальної боротьби з корупцією.

А інакше влада змушена буде, по-перше, підвищувати страхові внески як громадян, так і суб’єктів підприємницької діяльності; по-друге, збільшувати трудовий стаж і вік виходу на пенсію (для чоловіків – від 65 років, для жінок – від 60 років).

За такого розвитку подій багато людей до бажаного заслуженого відпочинку просто не дотягнуть. Не зайве нагадати, що середня тривалість життя українських чоловіків на 11 років менше, а жінок - на 13 років, аніж у державах Західної Європи.

Невже в прем’єр-міністра країни, у якої падіння ВВП, системна економічна криза та пандемія, немає іншого заняття, аніж залякувати українців і сіяти паніку?!

Віталій Журавський, український правознавець і політичний діяч

Оригінал на сторінці Віталія Журавського у Facebook

Підписуйтесь на канал ВАПу у Telegram, на нашу сторінку у Facebook і дізнавайтесь новини першими.

 

Джерело:
До списку новин